Pārceltais Hania Rani koncerts notiks 30. jūlijā

14.03.2020

30. jūlijā Ventspilī, koncertzālē “Latvija” uz Dāvida Kļaviņa instrumenta “470i” muzicēs poļu pianiste un mūzikas autore Hania Rani.

 Hania Rani jeb Hanna Marija Raniševska (Hanna Maria Raniszewska) ir pianiste, komponiste un mūziķe, kura par mājām joprojām sauc Varšavu, taču lielāko daļu sava laika pavada Berlīnē. Lai arī mākslinieces debijas albums “Esja” dienasgaismu ieraudzīja vien 2019.gada pavasarī, Hania Rani ir kļuvusi par vienu no pazīstamākajām savas paaudzes mūziķēm-autorēm. Viņa pārstāv to pēdējās desmitgades pianistu un komponistu saimi, kurā mirdz Nils Frāms (Nils Frahm), Makss Rihters (Max Richter), “Hauschka” un citi laikmetīgās autormūzikas mākslinieki.

Kā komponiste Hania Rani radījusi darbus stīgu ansambļiem, klavierēm, balsij un elektronikai, sadarbojusies ar mūziķiem Kristianu Lefleru (Christian Löffler), čellisti Dobravu Čoheru (Dobrawa Czocher), “Hior Chronik”, kā arī laidusi klajā ierakstu kopā ar poļu apvienību “tęskno”. Salīdzinoši nesenā pagātnē mūziķe uzstājusies “Funkhaus” (Berlīne) un “The Roundhouse” (Londona) koncertzālēs, Valsts filharmonijā Varšavā, kā arī festivālos “Open`er”, “Off” un “Eurosonic”.

Nupat Hania Rani pieteikusi jaunu albumu “Home”, kas ar izdevniecības “Gondwana Records” gādību klajā nāks 15.maijā. Sagaidāms, ka nelielu ieskatu mūziķes jaunajā repertuārā gūs arī sestdienas koncerta viesi Ventspilī.

 

Internetā: http://haniarani.com/
Ieraksts “Esja” : https://haniarani.bandcamp.com/

 

“Hania Rani” izpilda skaņdarbu “SUN” uz Dāvida Kļaviņa klavierēm “450i”

 

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija"
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF
___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA "Kurzemes filharmonija" mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA "Kurzemes filharmonija", Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.