Par mums

KONCERTZĀLE "LATVIJA"

Koncertzāle “Latvija” – mūzikas, mākslas un izglītības telpa ar unikālu saturu, ko raksturo izcila akustika, izmeklēts repertuārs un plašas tehniskās iespējas. Tās apmeklējums ļauj izbaudīt neatkārtojamu pieredzi mākslā - pasaules līmeņa mūzikas skanējumā un arhitektūrā.

Mūzikas cienītājiem, apmeklējot koncertzāli “Latvija”, ir iespēja piedzīvot gan labāko Latvijas mūziķu un kolektīvu koncertus, gan ekskluzīvus ārvalstu mākslinieku priekšnesumus. Nozīmīga vieta paredzēta dažādiem starpžanru mākslas notikumiem, pārrobežu sadarbības projektiem un izglītojošiem pasākumiem. Repertuārs tiek veidots, cienot lokālo un nacionālo kontekstu un vienlaikus piedāvājot klausītājiem atšķirīgu un daudzveidīgu māksliniecisko programmu, kurā galvenie akcenti tiek likti uz pirmajiem un vienīgajiem ārvalstu mūziķu koncertiem Latvijā un Baltijā, kā arī uz jaundarbu pirmatskaņojumiem. Koncertzāles sniegtās iespējas ļauj iedibināt jaunas tradīcijas reģiona kultūras dzīvē, kā arī uzņemt pasaules klases māksliniekus un starptautiski nozīmīgas koncertprogrammas, kuras līdz šim Latvijā nav piedzīvotas un, iespējams, nākotnē neatkārtosies.

Koncertzāles lepnums neapšaubāmi ir nevainojamie akustiskie rādītāji, ko par izciliem atzinuši gan nozares profesionāļi, gan Latvijas un ārvalstu mākslinieki.

Koncertzāles “Latvija” Lielajā zālē atrodas divi pasaules līmeņa, unikāli mūzikas instrumenti – manuālās akustiskās koncertērģeles, kas tapušas uzņēmumā "Johannes Klais Orgelbau GmbH & Co. KG" Vācijā, un šobrīd pasaulē lielākās vertikālās koncertklavieres, ko radījis latviešu izcelsmes klavierbūves meistars Dāvids Kļaviņš

Koncertzāles “Latvija” projekta autors ir Vācijas arhitektu birojs "Haascookzemmrich Studio 2050”, arhitekts Deivids Kuks (David Cook). Būvniecības darbi, piesaistot Eiropas Savienības fondu un valsts finansējumu, tika uzsākti 2017. gada februārī, noslēgti 2019. gada jūlijā.

Ēkas unikalitāti raksturo gan pārdomātie energoefektivitātes risinājumi, gan daudzfunkcionāls telpu plānojums. Ēkā iebūvētas 13 dažādas energoefektivitāti paaugstinošas tehnoloģijas, kuru darbību nodrošina gan ilgtspējīgas būvniecības, gan videi draudzīgu un ilgmūžīgu materiālu pielietojums. Savukārt, telpu plānojums un loģistika ļauj zem viena jumta veiksmīgi sadzīvot koncertzāles “Latvija” lielajai un mazajai zālei, Mūzikas vidusskolas klasēm, mūzikas bibliotēkai, skaņu ierakstu studijai un kafejnīcai, turklāt – skaņas izolācijas dēļ – netraucējot vienam otru.

Koncertzāli "Latvija" apsaimnieko SIA "Kurzemes filharmonija".
 

DOKUMENTI

PROJEKTI