26
Apr
Sākums:19:00
|
Lielā zāle
|
Koncerta ilgums2 daļas / 1 h 35 min
10.00
-
18.00

Pavasara koncerts

Piedalās

Mārtiņš Zilberts (klavieres)
Aigars Reinis (ērģeles)
Kaspars Zemītis (ģitāra)
Ivars Ozols (basģitāra)
Ventspils Kamerorķestris
Jauktais koris "Ventspils"
Diriģents Aigars Meri
Koncertu vada Liene Jakovļeva

Programmā

Antons Brukners "Os Justi"
Fēlikss Mendelszons 100. psalms
Alfrēds Šnitke “Trīs garīgi dziedājumi” 
Alfrēds Šnitke Koncerts klavierēm un stīgu orķestrim
Marģers Zariņš Koncerts ērģelēm un kamerorķestrim "Concerto triptichon"

Pavasara koncertā piedalīsies plašs solistu un izpildītāju sastāvs - Mārtiņš Zilberts (klavieres), Aigars Reinis (ērģeles), Kaspars Zemītis (ģitāra), Ivars Ozols (basģitāra), Ventspils Kamerorķestris, jauktais koris "Ventspils", diriģents Aigars Meri un koncerta vadītāja Liene Jakovļeva.

Koncertprogrammā līdzās Alfrēda Šnitkes Koncertam klavierēm un stīgām, skaņdarbam "Trīs garīgi dziedājumi", kā arī Marģera Zariņa spilgtajam Koncertam ērģelēm un kamerorķestrim "Concerto triptichon" skanēs arī divas romantisma laika dižgaru kormūzikas pērles - Antona Bruknera motete "Os justi" un Fēliksa Mendleszona-Bartoldi 100. psalms.

Alfrēda Šnitkes Koncerts klavierēm un stīgām tiek uzskatīts par vienu no klavierkoncerta žanra virsotnēm. Alfrēda Šnitkes opuss atrodas starp tumsu un gaismu, ceļo laikā no pareizticīgo dziedājumiem līdz džeza intonācijām, meklējot atbildes uz mūžīgajiem jautājumiem par cilvēka eksistenci un dzīves ierobežotību.

"Ar patīkamu satraukumu gaidu atkalsatikšanos ar Ventspils kamerorķestri Alfrēda Šnitkes klavierkoncerta atskaņojumā. Iespējams, ka šī ir mūzika, kuras lasījumā meklējamas daudz vairāk atbildes uz eksistenciāli skaudriem jautājumiem nekā jebkurā citā skaņdarbā, ko man nācies spēlēt solista statusā. Tomēr šī noslēpumainā, dažādiem afektiem bagātā un kaleidaskopiskā skaņu pasaule ir ļoti aizraujoša, tāpēc ceru, ka gan mūziķiem, gan klausītājiem gaidāms atmiņā paliekošs, skaists piedzīvojums", atklāj koncerta solists un pianists Mārtiņš Zilberts.

Alfrēda Šnitkes "Trīs garīgie dziedājumi" tapuši 1983. gadā un balstītās uz trijām ortodoksālās baznīcas lūgšanām. Skaņdarbi ir attēlojums Alfrēda Šnitkes daiļrades neordinaritātei, gara pasaules dziļajam lūkojumam un samezglotajam radošajam liktenim.

"Daudzu stilu izmantošana – tas arī ir mans stils,” tā teicis komponists Marģeris Zariņš, izcila latviešu kultūras personība, mūzikas un literatūras mūzu kalps. Paradoksāls, līksms, asprātīgs, viegli ironisks un teatrāli pārgalvīgs ir viņa Otrais ērģeļkoncerts jeb Concerto triptichon. Tā instrumentārijs aicina domāt par populārās mūzikas elementu sintēzi ar laikmetīgās skaņumākslas izteiksmes līdzekļiem un baroka koncertiskumu – kamerorķestrim pievienotas divas elektriskās ģitāras, skan džeza perkusiju komplekts, klavesīns, ksilofons un zvaniņi.

Koncertu organizē SIA "Kurzemes filharmonija" ar Ventspils valspilsētas pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu.

Pirkt biļeti