16
Sep
Sākums:16:00
|
Lielā zāle
|
Koncerta ilgums2 h / 2 daļās
10.00
-
25.00

Andrejs Osokins Ventspilī – veltījums Ferencam Listam

Pianists Andrejs Osokins atgriežas Ventspilī ar koncertprogrammu, kas ir veltījums komponistam Ferencam Listam – viņa daiļradei, personībai un dzīvei. Lists – virtuozs, mīlnieks, filozofs, mūks, priesteris, domātājs, romantiskais un traģiskais varonis – šīs ir tikai dažas no viņa personības šķautnēm, kuras raksturo komponista sarežģīto mūžu. Šī Listam veltītā koncertprogramma šogad jau atskaņota un līdz pat gada beigām turpinās pieskandināt koncertzāles visā Latvijā, kopā izskanot vairāk nekā 13 koncertiem, bet Ventspils koncerts būs īpašs ar to, ka Andrejs Osokins izpildīs Lista mūziku ne tikai uz flīģeļa, bet pirmo reizi arī uz koncertzāles “Latvija” unikālajām vertikālajām klavierēm.

Lists ir viens no galvenajiem 19. gadsimta klaviermūzikas komponistiem un virtuoziem. Viņš dzimis Ungārijā, taču dzīves ceļi Listu aizveda uz neskaitāmām vietām Eiropā – Vāciju, Franciju, Šveici, Itāliju un citām. Kā Lista dzīvi, tā viņa daiļradi caurvij klejojumu tēma, kas būs viens no šīs koncertprogrammas stūrakmeņiem un kas visspilgtāk atklājas vienā no Lista galvenajiem darbiem – ciklā “Klejojumu gadi”. 

Lista dzīves daudzveidība ļoti rezonē ar mūsu laiku, kad pasaulē viss strauji mainās un ikvienam jāspēj šīm pārmaiņām pielāgoties. Jaunības gados Lists aktīvi koncertēja un guva milzu popularitāti kā klavierspēles virtuozs. Lai gan viņš bija sabiedrībā ļoti mīlēts, Lists pārstāja koncertēt un pievērsās tikai komponēšanai. Vēlāk viņš kļuva par katoļu priesteri un dzīvoja ļoti noslēgtu dzīvi. Mūža nogalē Lists bija klavierspēles skolotājs, izskolojot veselu pianistu paaudzi, tai skaitā arī vairākus latviešu pianistus. 

Andrejs Osokins ir pasaulē pieprasīts latviešu pianists, nozīmīgāko starptautisko pianistu konkursu un Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts, kurš regulāri uzstājas leģendārās Eiropas koncertzālēs gan solo koncertos, gan kopā ar orķestriem izcilu diriģentu vadībā. Andreja Osokina koncerti ir emociju, mīlestības un skaistas klaviermūzikas piesātināti, tie pārsteidz ar mūziķa pārliecinošo dažādu mūzikas stilu izjūtu, harismu un virtuozitāti, kā arī brīnišķīgām skaņdarbu interpretācijām un stāstiem par mūziku. Pianists regulāri sniedz meistarklases Latvijā un ārvalstīs, vada savu klavieru klasi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Kopš 2020. gada viņš ir Osokina Brīvības festivāla dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs. Par savu koncertdarbību un īstenotajām labdarības akcijām Ukrainas atbalstam šogad Andrejs Osokins apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni virsnieka pakāpē.

Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts. Iegādājoties biļeti uz pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt fotografēts un filmēts un ka viņa attēls var tikt izmantots video materiālos, fotogrāfijās vai citos audiovizuālos darbos un publicitātes materiālos.

Organizators: biedrība "Radoši"

 

Pirkt biļeti