24
Okt
Sākums:19:00
|
Lielā zāle
15.00

Anne Müller | Laikmetīgās autormūzikas cikls MA

24. oktobrī Ventspilī, koncertzālē “Latvija” laikmetīgās autormūzikas cikla “Ma” ietvaros koncertu sniegs pazīstamā vācu čelliste un komponiste Anne Millere (Anne Müller). Koncerta ievadā izskanēs saksofonista Kārļa Auziņa solo performance.

Anne Millere ir augsti vērtēta māksliniece, kura vienlīdz brīvi apdzīvo dažādas muzikālās pasaules. Dzimusi un augusi berlīniete, Anne klasisko izpildītājmākslu studējusi dzimtās pilsētas Hansa Eizlera akadēmijā un maģistra grādu ieguvusi Frankfurtes Mūzikas un izpildītājmākslas universitātē pie profesora Mihaela Zanderlinga (Michael Sanderling). Čelliste bieži iesaistās arī citu mūziķu ierakstu sesijās un muzikālā materiāla radīšanā. Būdama daļa no britu izdevniecības “Erased Tapes” ģimenes, māksliniece kopā ar pazīstamo vācu skaņradi Nilu Frāmu (Nils Frahm) ieskaņojusi gan dueta albumu “7fingers”, gan skaņu celiņu kinofilmai “Viktorija” (‘Victoria’, 2015), kas saņēmis Vācijas Kino balvu kā Gada muzikālais pavadījums.

Vairākus gadus Anne Millere koncertējusi kopā ar dāņu pianisti un dziedātāju Agnesi Obelu (Agnes Obel), bet pēdējā laikā sadarbībā ar Markusu Zīberu (Markus Sieber), Aleksu Štolci (Alex Stolze) un pianistu, konceptuālo mākslinieku Sebastianu Reinoldsu (Sebastian Reynolds) radīts kopdarbs “Solo Collective Part One” dzīvajā izpildījumā.

Pēc tam, kad kopš aptuveni 2007. gada Annes Millers profils vietnē “Discogs” ir uzkrājis vairāk nekā 60 vienību ar ierakstiem, aizvadītā gada nogalē beidzot klajā nācis mūziķes debijas solo ieraksts “Heliopause”. Albums caur un cauri ir Annes pašas sniegums – pašas komponēts, ierakstīts, aranžēts un producēts. Tam dotais vārds ir apzīmējums robežai aiz kuras saules vēji zaudē savu spēku. Citiem vārdiem sakot, tā ir mūsu Saules sistēmas mala. Vārds un tā iemiesotā ideja Annei “pielipa”, uzzinot faktu par 1977. gadā izplatījumā palaistajiem diviem “vojāžeriem” jeb kosmiskajiem aparātiem Saules sistēmas ārējo planētu un starpplanētu vides pētīšanai, kas nesen šķēršojuši heliopauzi, zaudējuši Saules spēka ietekmi un nu ceļo starpplanētu telpā. Mūziķe sajutusies līdzīgi. Ne vien tāpēc, ka pati tuvojas gadugājumam, kas kopīgs ar vojāžeru atrašanās laiku izplatījumā, bet arī tādēļ, ka, gadiem ilgi līdzdarbojoties un dodot savu pienesumu citu mūziķu radītām iniciatīvām, Anne Millere nu viena ieceļojusi iepriekš neatklātā telpā. Ieraksts “Heliopause” un tam sekojošie koncerti ir atzīme kāda ilga ceļojuma beigām un reizē sākums klejojumiem, meklējot svešas, jaunas pasaules.

Drauga kartes īpašniekiem atlaide 20%

 

Anne Millere izpilda skaņdarbu “Solo? Repeat!”

 

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija"
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF

___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA "Kurzemes filharmonija" mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA "Kurzemes filharmonija", Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Pirkt biļeti