29
Sep
Sākums:16:00
BEZMAKSAS

Artist talk | Colin Stetson

Pirms svētdien, 29. septembrī gaidāmā Henrika Gurecka Trešās simfonijas atskaņojuma koncertzālē “Latvija” notiks publiska saruna jeb “artist talk” ar saksofonistu Kolinu Stetsonu (Colin Stetson).

Saruna notiks 29. septembrī plkst. 16:00 kafejnīcas zonā 2. stāvā . Uz to aicināts ikviens interesents, ieeja bezmaksas.

Laumas Malnaces vadītajā sarunā, kurā piedalīsies arī komponists Andris Dzenītis un saksofonists Arvīds Kazlausks, tiks iztirzāts poļu komponista Henrika Gurecka (Henryk Mikołaj Górecki) pazīstamākais darbs - Trešā jeb “Sāpju dziesmu simfonija”. Tās interpretācija K.Stetsona un ansambļa izpildījumā vēlāk pievakarē izskanēs uz Lielās zāles skatuves. Sarunas dalībniekus sagaida īss atskats vēsturē, uz laiku, kontekstu, kad tapa šī simfonija, un svaru, ko tā ieguva, ar novēlošanos kļūstot teju par ikonisku pēckara simfoniskās mūzikas opusu. Par savām attiecībām ar sacerējumu stāstīs interpretācijas ieceres autors K. Stetsons un viņa aroda brāļi, mūziķi A. Dzenītis un A. Kazlausks. Sarunas noslēgumā - publikas jautājumi.

Jau vēstīts, ka svētdien Ventspilī vienīgajā koncertā Baltijas valstīs H. Gurecka Trešā simfonija izskanēs izcilā amerikāņu saksofonista Kolina Stetsona un ansambļa interpretācijā. Koncerta pirmajā daļā gaidāma kanādiešu mūziķes, čellistes Rebekas Fūnas (Rebecca Foon) jeb projekta “Saltland” performance.

 

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija"
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF
___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA "Kurzemes filharmonija" mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv