16
Okt
Sākums:18:00
|
Lielā zāle
10.00

Atgriešanās Ventspilī I Ventspils Kamerorķestris & jauktais koris "Ventspils" & solisti I VAKCINĒTIEM, PĀRSLIMOJUŠIEM, 12+

16. oktobrī plkst. 18.00 koncertzālē “Latvija” Ventspils Kamerorķestris, jauktais koris “Ventspils” un solisti diriģenta Aigara Meri vadībā atskaņos īpašu programmu, kas izskanēs kā turpinājums nu jau par tradīciju kļuvušajam koncertciklam “Atgriešanās Ventspilī”.

Programma veltīta divu ievērojamu komponistu - Bēlas Bartoka un Astora Pjacollas - jubilejām. Savukārt Ģederta Ramana mūziku savam “atgriešanās” priekšnesumam izvēlējies ventspilnieks Roberts Martinovskis.

Par godu ungāru komponista Bēlas Bartoka 140. gadadienai koncerta pirmajā daļā izskanēs 1915. gadā sarakstītais skaņdarbs “Rumāņu tautas dejas”, kas veltīts Jonam Bušicijam, rumāņu folkloras “dainu tēvam”. Pēc sākotnējās Bartoka ieceres skaņdarbu veidoja sešas svītā apvienotas miniatūras klavierēm. Versiju stīgu instrumentu orķestrim, ko dzirdēs koncerta “Atgriešanās Ventspilī” apmeklētāji, radījis Artūrs Vilners.

Turpinājumā latviešu komponista Ģederta Ramana “Koncertu saksofonam, stīgu orķestrim un klavierēm” kopā ar Ventspils Kamerorķestra mūziķiem atskaņos viens no Latvijā pieprasītākajiem jaunās paaudzes saksofonistiem Roberts Martinovskis, kurš mūziķa gaitas uzsācis Ventspils Mūzikas vidusskolā, studējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijā, kā arī  Nirnberga Mūzikas universitātē.

Savukārt koncerta noslēdzošā daļa izskanēs kā veltījums tango karaļa Astora Pjacollas simtgadei. Klausītāji dzirdēs gan 1979. gadā radīto skaņdarbu “Aconcagua” - koncertu bandoneonam, stīgu instrumentu orķestrim, klavierēm un sitaminstrumentiem, kur bandoneona solo partiju uz akordeona atskaņos Inita Āboliņa, gan vairākus citus Pjacollas skaņdarbus. “La muerte del Angel”, “Soledad”, “Libertango”, “Ave Maria”, “Coral”, “Años de soledad” atskaņojumā piedalīsies solisti - Inita Āboliņa, Roberts Martinovskis, Zane Volberga, Ivars Ozols, kā arī Ventspils Kamerorķestris un jauktais koris “Ventspils”.

Programmu “Atgriešanās Ventspilī” vadīs un klausītājiem daudz interesantu, iespējams, nezināmu faktu atklās muzikoloģe, Latvijas Radio 3 programmu vadītāja Liene Jakovļeva.

Biļešu cena 10.00 EUR.
Atlaide 10% Drauga kartes īpašniekiem, 3+ ģimenes kartes īpašniekiem, pensionāriem, cilvēkiem ar invaliditāti un viņu asistentiem.

 

Vecuma ierobežojums 12+

Pasākums paredzēts tikai vakcinētām vai Covid-19 pārslimojušām personām (attiecas arī uz visu vecumu bērniem/ jauniešiem). Ierodoties uz koncertu, apmeklētājam jāuzrāda sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts, personu apliecinošs dokuments un personalizēta ieejas biļete.

 

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija"
Atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldība un Valsts Kultūrkapitāla fonds

 
Pirkt biļeti