17
Okt
Sākums:16:00
|
Lielā zāle
10.00
-
12.00

Atgriešanās Ventspilī | Koncerts

17. oktobrī plkst. 16.00 koncertzālē “Latvija” notiks koncerts “Atgriešanās Ventspilī”, kurā muzicēs Ventspils Kamerorķestris, Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” vokālisti, kā arī vairāki solisti. Diriģents Aigars Meri.

Ņemot vērā, valstī noteiktos jaunos amatiermākslas kolektīvu darbības ierobežojumus, saistībā ar Covid-19 izplatību, sākotnēji iecerētajā mākslinieku sastāvā veiktas izmaiņas - jauktā kora “Ventspils” un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktā kora “Intis” vietā uzstāsies Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” vokālisti. Izmaiņas dalībnieku sastāva neietekmēs koncerta programmu.

Pirms koncerta tiks pasniegta Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas un Ventspils pilsētas domes balva “Sudraba tintnīca”.

Koncerta 1. daļā, kas veltīta instrumentālajai mūzikai, tiks atskaņots Karla Filipa Emanuels Baha Koncerts čellam un orķestrim la minorā. Kopā ar Ventspils Kamerorķestri uzstāsiesčellistsMaksims Beitāns. Otrs būs Džovanni Botezīnī skaņdarbs “Gran Duo Concertante”. Tā izpildījumākā solists piedalīsies bulgāru vijolnieks Ivailo Dečkovs un kontrabasists Toms Timofejevs, kurš, būdams bijušais Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēknis, simboliski “atgriezīsies Ventspilī”.

Koncerta 2. daļā izskanēs slavenā komponista Karla Orfa scēniskā kantāte “Carmina Burana”. Kantātes atskaņojumā VAK “Latvija" vokālistiem pievienosies arī trīs izcili Latvijas Nacionālās Operas solisti - Gunta Gelgote (soprāns), Mihails Čuļpajevs (tenors), Armands Siliņš (baritons). Programmu papildinās pianistu Zanes Volbergas un Edgara Tomševica, kā arī sitaminstrumentālistu Uģa Krūskopa un Mikus Bāliņa sniegums.

Par skaņdarbiem stāstīs muzikoloģe Liene Jakovļeva.

 

Drauga kartes īpašniekiem atlaide 10%

 

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija"
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF

___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA "Kurzemes filharmonija" mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA "Kurzemes filharmonija", Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Pirkt biļeti