16
Mai
Sākums:20:00
|
Lielā zāle
20.00

#atverlogu | Atkal uz skatuves

16. maijā plkst. 20.00 Ventspilī, koncertzālē “Latvija” izskanēs sēriju “#atverlogu” noslēdzošais koncerts “Atkal uz skatuves”, kurā piedalīsies jauni, talantīgi un atzinību guvuši mākslinieki – “Lielās mūzikas balvas 2019” laureāts, saksofonists Aigars Raumanis, čellists Kārlis Klotiņš un muzikālā apvienība “A9”, ko veido Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi Marta Kauliņa un Mārtiņš Zālīte.

Jau trīs nedēļas nogales Ventspils pagalmos tiek organizēti koncerti, kuru devīze #atverlogu simbolizē šī laika realitāti – nepieciešamību sociāli distancēties un piedzīvot kultūras notikumu, paliekot katram savā dzīvesvietā. Realizējot ideju, organizatori vēlas saglabāt mūziku “dzīvu”, nepārvērst to kārtējā virtuālā pasākumā, kas klausītājam neļauj līdzpārdzīvojuma un klātesamības mirkli izdzīvot pilnvērtīgi. Koncerts 16. maijā noslēgs šo iniciatīvu un simboliski atzīmēs mūzikas atgriešanos ierastajā vidē – uz koncertzāles “Latvija” skatuves.

“Aizvadītie divi neziņas mēneši ir bijis ļoti auglīgs laiks skumjas apātijas un dažnedažādu versiju zelšanai. Pret šiem kārdinājumiem katrs izvēlējies attiekties pa savam. Ļauties, pretoties vai atstāt risinājumu ekrāna ziņā. Ar inicitatīvu “#atverlogu” mēs izvēlējāmies šo laiku konfrontēt un censties apspēlēt. Īpaši, ja zinām, ka ierasto tikšanos akūti pietrūkst kā mūziķiem, tā klausītājiem. Nu, pie pirmās iespējas, ar šo soli – koncertu, lai arī nelielu, nešaubos, zvērinātu publikas daļu un lieliskus mūziķus aicinām atgriezties. Atgriezties tikšanās vietā, ko mainīt nedrīkst un kur nespēju iztikt vienam bez otra apliecināt vislabāk,” atklāj koncertzāles mākslinieciskais vadītājs Miks Magone.

Par māksliniekiem

Saksofonists Aigars Raumanis, kurš mācījies Rīgā pie izcilajiem latviešu saksofonistiem Oskara Petrauska un Arta Sīmaņa, šobrīd studē Sibeliusa akadēmijā Helsinkos. Gados jaunais mākslinieks plūcis laurus vairākos vietēja un starptautiska mēroga atskaņotājmākslas konkursos, uzstājies gan Latvijā, gan daudzviet ārvalstīs. Aktīvi koncertē ar saksofonu kvartetu “Atomos”, “Baltijas Jūras saksofonu kvartetu” un “Trio Tresensus”. Muzicējis vadošo Latvijas orķestru sastāvos, kā arī solista ampluā jau paspējis saspēlēties ar “Sinfonietta Rīga”, Lietuvas Nacionālo filharmonijas kamerorķestri un Nacionālo bruņoto spēku pūtēju orķestri. Saksofonista repertuārs ir ļoti plašs, ietverot vairākus īpaši viņam rakstītus jaundarbus un pat koncertžanra darbu pirmatskaņojumus.

Kārlis Klotiņš absolvējis čella klasi Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā un maģistrantūru Latvijas Mūzikas akadēmijā.  Studējis arī Bāzeles Mūzikas augstskolā. Kopš 2006. gada ir mūziķis Valsts kamerorķestrī „Sinfonietta Rīga’’, kā arī šī orķestra stīgu kvarteta dalībnieks. Paralēli K. Klotiņš muzicē arī klavierkvartetā “Quadra”, kura koncerts “Ķeniņš un Quadra” jaunās mūzikas festivālā “Arēna” tika nominēts “Lielajai mūzikas balvai” kā viens no 2019. gada labākajiem koncertiem. Kārlis uzstājas arī kā solists, koncertējot sadarbībā gan ar Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmiju, gan Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un “Sinfonietta Rīga”.

“A9” ir divu Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķu – sitaminstrumentālistes Martas Kauliņas un obojista Mārtiņa Zālītes – muzikāla apvienība. Abi akadēmiskajā mūzikas žanrā trenētie un praktizējošie mūziķi šai apvienībā meklē veidu un formu, kā klasisko mūziku interpretēt caur šodienas sajūtām un iespējām. Mūziķi rada arī oriģinālmūziku, kurā savu instrumentu skaņupastiprina un elektroniski modificē, turklāt, ikdienā orķestrī ierasto oboju Mārtiņam nomainot pret basģitāru.

Marta Kauliņa sākotnēji mācījusies flautas spēli Aizputes mūzikas skolā. Vēlāk zināšanas un prasmes papildinājusi Jāzepa Vītola mūzikas akadēmijā, apgūstot sitaminstrumentu spēli pie pasniedzējiem Edgars Saksona un Riharda Zaļupes. Lai arī šobrīd mūziķes ikdiena rit Liepājas Simfoniskā orķestra sastāvā, viņa aktīvi piedalās arī dažādos muzikālos projektos.
Mārtiņš Zālīte kopš bērnības apguvis obojas spēli pie izcilā mūziķa un pedagoga Viļņa Pelnēna Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, mācības turpinot Jāzepa Vītola mūzikas akadēmijā, kur viņa pedagogs bija arī Normunds Šnē. Zālīte muzicējis Valsts kamerorķestrī “Sinfonietta Rīga”, šobrīd ir Liepājas Simfoniskā orķestra dalībnieks, kā arī oboju grupas koncertmeistars. Pēdējos gados mūziķis pievērsies basģitāras un kontrabasa spēlei.

23 biļetes uz koncertu “Atkal uz skatuves”, kas notiks 16. maijā plkst. 20.00 koncertzālē “Latvija”, no 13. maija pieejamas “Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās.

 

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija"
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF

____________________________________
Aicinām koncerta apmeklētājus izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt to, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī ja Jums ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus. Tāpat aicinām uz koncertu ierasties bez virsdrēbēm, ja vien tas iespējams (piemēroti laikapstākļi, virsdrēbes atstātas automašīnā), lai novērstu drūzmēšanos pie garderobes.
Koncertzāles "Latvija" Lielā zāle apmeklētājiem būs atvērta stundu pirms koncerta sākuma. Aicinām jo savlaicīgāk ierasties tos klausītājus, kuru sēdvietas atrodas tuvāk skatuvei.
Iegādājoties biļeti uz šo pasākumu, Jūs apliecināt, ka:
- ievērosiet visus Covid-19 izplatības ierobežošanai ieviestos drošības pasākumus, informācija par kuriem būs pieejama arī koncerta norises vietā;
- koncerta laikā atradīsieties uz iegādātās biļetes norādītajā vietā;
- respektēsiet koncerta organizatoru norādījumus norises vietā - par apmeklētāju plūsmas organizāciju, par higiēnas prasību ievērošanu, dezinfekcijas līdzekļu pieejamību u. c. 

 

Pirkt biļeti