31
Dec
Sākums:
|
Mazā zāle
BEZMAKSAS

Biežņa I Katrīnas Neiburgas un Andra Eglīša veidotā telpa-instalācija I 12:00 - 16:00

No. 26. decembra līdz 9. janvārim koncertzāles “Latvija” apmeklētājiem būs iespēja nokļūt biežņā – mākslinieku Katrīnas Neiburgas un Andra Eglīša veidotā telpā-instalācijā, kam dots tāds pats nosaukums.

Ierasts un pašsaprotami, ka svētku laikā, gadumijā visapkārt veidojas biežņa. Drūzmējas ēdiens uz galdiem, drūzmējas cilvēki veikalos un pasākumos, drūzmējas svētku simboli – egles, no meža ienākot ierobežotas platības telpās. “Biežņa” koncertzālē “Latvija” būs mākslinieku tandēma Katrīnas Neiburgas un Andra Eglīša, kā arī koncertzāles radošās komandas kopīgi veidots skats jeb šīs drūzmēšanās metafora, kurai cauri sava mūža garumā iet egle. No maza, koši zaļa un “daudzsološa” stādiņa podā līdz… Sausam kokmateriālam, ar ko tik ļoti lepojamies un kurš šobrīd zelta vērts.

“Ventspilī veidotā egļu instalācija “Biežņa” ir kā salidojums. Dažādu paaudžu un vecuma, ķermeņa formu un izmēru šīs priežu dzimtas ģints koku satikšanās jeb sadrūzmēšanās pilsētas centrā, kādā ļoti īpašā notikumā,” joprojām saglabājot intrigu par koncertzālē gaidāmo, teic Katrīna Neiburga.

Turpinot domu par egles ceļu svētku laikā, apmeklētāji būs aicināt piedalīties “Biežņas” veidošanā. Proti, no 26. decembra pie ieejas “Biežņā” (no koncertzāles brīvdabas skatuves puses) atradīsies savu mūžu nokalpojušo eglīšu savākšanas punkts. Ģimenē vai kolektīvā svētkus pavadījušās eglītes aicināts nest ikviens, tādējādi audzējot biežņu, kas atrodas koncertzāles iekšpusē. Atnestās eglītes ik dienu papildinās instalāciju.

“Biežņas” noslēgumā, 8. un 9. janvārī, ar vairākiem koncertiem ierobežotam klausītāju lokam pirmatskaņojumu Latvijā piedzīvos komponista Maikla Gordona (Michael Gordon) darbs “Timber” perkusionistu ansambļa “Koksnes sekstets” jeb Guntara Freiberga, Mikus Bāliņa, Elvija Endeļa, Ernesta Mediņa, Reiņa Tomiņa un Edgara Zaura izpildījumā. Ar šī skaņdarba atskaņojumu iesāksies jau ilgi plānotā un lolotā “Gordoniāde” Latvijā – četru komponista skaņdarbu cikla atskaņojums dažādos kontekstos ilgākā laika periodā, koncertzālei “Latvija” sadarbojoties ar procesuālās mākslas izstādi “Savvaļa” Drustu apkaimē un festivālu “Zemlika” Latvijas mazākajā pilsētā Durbē.

 

Pasākums paredzēts tikai vakcinētām vai Covid-19 pārslimojušām personām, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Bērniem, kuri sasnieguši 12 gadu vecumu, jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu skrīninga testu, kas veikts izglītības procesa ietvaros. Bērniem līdz 12 gadu vecumam tests nav jāuzrāda.

 

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija"
Atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldība, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas valsts meži, Kurekss, NK meži