21
Nov
Sākums:17:00
|
Lielā zāle
12.00
-
15.00

Christian Schmitt I Ērģeļmūzikas koncerts | 12+

Svētdien, 21. novembrī, ar koncertu Ventspilī, koncertzālē “Latvija” viesosies harizmātiskais un virtuozais ērģelnieks Kristians Šmits (Christian Schmitt) no Vācijas. Koncerta tiešraide būs vērojama arī www.bilesuparadize.lv

Pēc debijas Zalcburgas festivālā kopā ar Berlīnes filharmoniķiem un mecosoprānu Magdalēnu Koženu (Magdalena Kožená) sera Saimona Retla (Sir Simon Rattle) vadībā, Kristians Šmits kļuvis par vienu no pasaulē pieprasītākajiem ērģelniekiem. Šajā sezonā mūziķis ir “mākslinieks uzmanības centrā” Cīrihes “Tonhalle” orķestrī, reizē kūrēdams arī Starptautiskās ērģeļmūzikas dienas un ieskandēdams jaunās koncertzāles ērģeles diriģenta Pāvo Jervi (Paavo Järvi) vadībā. Kristians Šmits rezidē arī Augsburgas Valsts teātrī, kā arī pilda galvenā ērģelnieka pienākumus Bambergas simfoniskajā orķestrī.

Kā ikvienam māksliniekam, kuru viņa pārstāvji, klausītāji un koncertu organizatori nebaidās dēvēt par virtuozu, izcilu un “pasaules vienu no”, starp viņa radošajiem sasniegumiem būtu iespējams uzskaitīt virkni koncertzāļu, festivālu un muzikālu sadarbību ar ievērojamākajiem kolektīviem, diriģentiem un solistiem (sarakstā ir Daniels Barenboims (Daniel Barenboim), Losandželosas filharmoniķi, Elbas filharmonija un daudzi citi). Iespējams, jo īpaši izceļamas un klausītājam interesantas šķitīs viņa kā meklētāja un sava veida mediatora personības iezīmes. Proti, Kristians Šmits ne tikai labprāt dalās ar savām zināšanām un instrumenta spēles prasmēm, būdams vieslektors un pastāvīgi ērģeļu spēli pasniegdams “Codarts” universitātē Roterdamā, bet arī kā eksperts konsultē ērģeļu rekonstrukcijas darbus un jaunu instrumentu būvi Berlīnē, Nirnbergā, Cīrihē, Lucernā un Brno. Starp viņa pēdējiem projektiem ir arī Esenes filharmonijas ērģeļu digitāla semplēšana, sadarbojoties ar akustiķiem no Nīderlandes. Rezultātā Esenes ērģeļu skanējumu nu iespējams dzirdēt teju jebkurā pasaules vietā. Viss iepriekš minētais, kā arī meistara zināšanas un prasmes, Ventspils koncertā sagaidāmajiem Johana Sebastiana Baha (Johann Sebastian Bach), Arvo Perta (Arvo Pärt), Žana Langlē (Jean Langlais) un citu skaņražu opusiem piešķirs papildu intriģējošu šķautni.

Koncerta biļešu cena 12.00 - 15.00 EUR

Vecuma ierobežojums 12+
Pasākums paredzēts tikai vakcinētām vai Covid-19 pārslimojušām personām, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Bērniem, kuri sasnieguši 12 gadu vecumu, jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu skrīninga testu, kas veikts izglītības procesa ietvaros.

 

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija"
Atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldība un Valsts Kultūrkapitāla fonds

Pirkt biļeti