21
Sep
Sākums:19:00
|
Mazā zāle
12.00

Daniel Brandt & Eternal Something | Koncertcikls 'Ma'


Daniel Brandt, kurš savu ikdienu vada starp Berlīni un Londonu un kurš kopš agras bērnības apguvis gan klavieru, gan bungu spēli, klausītājiem kļuvis pazīstams dalības dažādos orķestros, bigbendos, klasiskās mūzikas un citas žanriskās ievirzes kolektīvos dēļ. Jau kopš skolas gadiem Vīzbādenē viņu saista cieša draudzība ar Janu Braueru (Jan Brauer). Pirms aptuveni desmit gadiem šī draudzība izauga par “trīsvienību”, kad bērnības draugiem pievienojās Pauls Friks (Paul Frick) un tapa apvienība Brandt Brauer Frick, kura britu radio “BBC” ieskatā rada “koncertzāļu mūziku klubu mūzikas paaudzei”. Raksturojums, kurā apzināti ietvertajai pretrunai grūti iebilst, ņemot vērā trio dalībnieku akadēmiskās zināšanas, neskaitāmās sadarbībās ilgstoši krāto pieredzi un D. Branda otru kaislību un estētisko šķautni – kino. Koncertzāles un klubus “Brandt Brauer Frick” mēdz apvienot burtiski, dodoties turnejās līdz desmit paplašinātā sastāvā kā mūsdienu klasiskās mūzikas kolektīvs un sniedzot koncertu, piemēram, Linkolna centrā Ņujorkā, bet jau otrajā vakarā trijatā uzstājoties kādā no piedūmotajiem pilsētas naktsklubiem.

2017. gadā pazīstamās izdevniecības Erased Tapes paspārnē klajā nāca Daniela Branda pirmais solo albums “Eternal Something”. To ātri pamanīja un novērtēja gan klausītāji, gan kritiķi. Albumam drīz sekoja tāda paša nosaukuma D. Branda veidota īsfilma un viņš izveidoja jaunu trijotni, talkā aicinot ģitāristu un basistu Paskālu Bido (Pascal Bideau) un trombonistu Florianu Junkeru (Florian Juncker), lai “Eternal Something” vestu pie klausītājiem arī koncertos. Nu šī apvienība jau ieguvusi ar mākslinieka debijas albumu saistītu nosaukumu – “Daniel Brandt & Eternal Something”.

Pagājušā gada izskaņā klajā nāca otrais Branda albums “Channels”, kuru pazīstamā “BBC” ētera balss un viedokļa līdere Mērija Anne Hobsa (Marie Anne Hobbs) iekļāva savā 2018. gada labāko albumu sarakstā. “Branda skaņdarbi nerada viņa paša un citai orķestra mūzikai dažkārt raksturīgo iepriekšējas paredzamības sajūtu; tie attīstās dabīgi un no klausītāja paģēr visu uzmanību, lai attīstoties pāragri nepamestu notikumus vai lai nenokavētu, vilkmei ļaujoties ar novēlošanos,” par Daniela Branda mūziku savulaik izteicies medijs “Pitchfork”.

Pirms dažiem gadiem Brands pievienojās sešu pianstu ansamblim, lai ierakstītu un vairākos koncertos, tostarp Ķelnes un Elbas filharmonijās, izpildītu Stīva Reiha (Steve Reich) pazīstamo darbu “Six Pianos”. Kolektīvs, kurā muzicē arī Pauls Friks, Gregors Švellenbahs (Gregor Schwellenbach), Džons Kamīls Farā (John Kammel Farh), Erols Zarps (Erol Sarp) un Kajs Šūmahers (Kai Schumacher) vēl pirms 21. septembrī gaidāmā koncerta Ventspilī viesosies jau 1. augustā, koncertzālē “Latvija” ievadod šī gada pilsētas svētkus.

 

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija"
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF
___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA "Kurzemes filharmonija" mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv

 
 

 

Pirkt biļeti