21
Okt
Sākums:16:00
|
Lielā zāle
15.00
-
20.00

Daumants Kalniņš & Ventspils Bigbends

Piedalās
Daumants Kalniņš
Ventspils Bigbends (mākslinieciskais vadītājs - Renārs Lācis)

Daumanta Kalniņa autorvakarā izskanēs dziedātāja un komponista orģināldarbi, kā arī iemīļotas dziesmas latviešu un angļu valodā. Skaņdarbi aranžēti un pielāgoti bigbendam ar vokālu. 

Daumants Kalniņš (1990) solodziedātāja karjeru sācis deviņu gadu vecumā ar ģēnija lomu Mocarta operas “Burvju flauta” uzvedumā Latvijas Nacionālajā operā. Turpmākajos gados Daumants dziedājis arī citos operas uzvedumos. Daumants Kalniņš mācījās Rīgas Doma kora skolā, bija Rīgas Doma zēnu kora solists. Viņa diskanta balss iemūžināta CD “Klausies, spulgacīt”. Pēc balss lūzuma Daumants Kalniņš solista ampluā piedalījās tādos uzvedumos kā Bernsteina “Vestsaidas stāsts”, Šonberga “Nožēlojamie”, Jāņa Ķirša “Klase” un “Futbols uz podestiem”. Daumants studējis obojas spēli un džeza dziedāšanu JVLMA, vada džeza kvintetu, komponē džeziskas balādes, uzstājas ar ģitāristu Kasparu Zemīti, Orķestri “Rīga”, Jelgavas bigbendu, Ventspils Bigbendu, sadarbojies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Latvijas Radio kori, Raimondu Paulu u. c.

​Par Kvazimodo lomu Zigmara Liepiņa melodrāmas “Parīzes Dievmātes katedrāle” iestudējumā Nacionālajā teātrī Daumants Kalniņš saņēma “Spēlmaņu nakts” balvu kategorijā “Gada debija skatuves mākslā” un tika nominēts Lielajai mūzikas balvai 2012 kategorijā “Gada debija”, kuras ietvaros ieguva publikas simpātiju balvu. Vairāku džeza vokāla konkursu laureāts, Grand Prix ieguvējs konkursā Riga Jazz Stage 2015.

Saksofonista, producenta un mūzikas pasniedzēja Renāra Lāča vadībā Ventspils bigbends darbojas kopš 2010. gada. Koncertsastāvu veido Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņi un pasniedzēji, kas drosmīgi seko jauniem izaicinājumiem un labprāt atskaņo ne tikai pasaulē atzītu un zināmu, bet arī latviešu komponistu mūziku un mūsdienu orģinālkompozīcijas.

Koncertu organizē SIA "Kurzemes filharmonija", pasākumu finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Ventspils valstspilsētas pašvaldība.

___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils valstspilsētas  pašvaldības dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Pirkt biļeti