21
Okt
Sākums:16:00
|
Lielā zāle
15.00
-
20.00

Daumants Kalniņš & Ventspils Bigbends

Piedalās
Daumants Kalniņš
Ventspils Bigbends (mākslinieciskais vadītājs - Renārs Lācis)

Skaņdarbu aranžija - Ritvars Garoza

 

Koncertā izskanēs Daumanta Kalniņa rakstītās dziesmas latviešu un angļu valodā, veidojot īpašu izlasi no iepriekš izdotiem albumiem - “Part of me” (2016), “Sirdsprieks” (2017) un “Drošinājums” (2022). Daumants par radošo procesu saka: “Mūziku rakstu tikai tad, ja man ir iedvesma. Tie ir mirkļi, kaut kādas sajūtas, kuras mēģinu notvert.” Dziesmu tekstu autors ir Daumants Kalniņš, bet dziesmām no pēdējā albuma komponists izvēlējies Knuta Skujenieka dzeju. “Dziļa nozīme, gaišums un personīgs dzejnieka pieskāriens caurstrāvo Skujenieka dzeju un iedvesmoja arī mani radīt tai līdzās pastāvošu mūziku, kas neaizēno uzrakstīto vārdu, bet paver vēl kādu dimensiju caur mūzikas valodu,” tā piebilst Daumants, turpinot: “Nozīme viņa rakstītajam vārdam arvien būs no jauna aktuāla, meklējot to vienu laipno, cilvēcīgo un garā nesalaužamo balsi sevī un citos.”

Ventspils Bigbenda mākslinieciskais vadītājs Renārs Lācis atzīst, ka ir saviļņots, ka pēc tik daudzu gadu kopīgas muzicēšanas rodas iespēja Ventspils bigbendam kopā ar Daumantu Kalniņu atskaņot programmu ar komponista dziesmām. “Protams, daudzi Daumantu zina pēc sadarbības ar Raimondu Paulu, bet paša Daumanta skaņdarbi arī ir vērtīgi – tajos ir ritmiska, harmoniska un bagāta muzikālā valoda. Un īpaši izceļama arī pievienotā vērtība - džeza mūzikā iekļaujot latviešu valodu. Tas ir svarīgi, ka top jaunas dziesmas, kurās skan latviešu valoda kopā ar kvalitatīvu mūziku.”

 

Daumants Kalniņš (1990) solodziedātāja karjeru sācis deviņu gadu vecumā ar ģēnija lomu Mocarta operas “Burvju flauta” uzvedumā Latvijas Nacionālajā operā. Turpmākajos gados Daumants dziedājis arī citos operas uzvedumos. Pabeidzis mācības Rīgas Doma zēnu korī un studijas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur apgūta obojas spēle un džeza dziedāšana, Daumants vada džeza kvintetu un komponē džeziskas balādes, uzstājas ar ģitāristu Kasparu Zemīti, Orķestri “Rīga”, Jelgavas bigbendu, Ventspils Bigbendu, sadarbojies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Latvijas Radio kori, Raimondu Paulu u. c.

Daumants Kalniņš saņēmis “Spēlmaņu nakts” balvu kategorijā “Gada debija skatuves mākslā” par Kvazimodo lomu Zigmara Liepiņa melodrāmas “Parīzes Dievmātes katedrāle” iestudējumā Nacionālajā teātrī, kā arī ticis nominēts Lielajai mūzikas balvai 2012 kategorijā “Gada debija”, iegūstot publikas simpātiju balvu. Vairāku džeza vokāla konkursu laureāts, Grand Prix ieguvējs konkursā “Riga Jazz Stage 2015”. Daumants sevi apliecina kā spēcīgu dziedātāju, kas spēj vienlīdz spoži apliecināt savu varēšanu gan teātrī, gan akadēmiskajā mūzikā, gan sarežģītajā džeza repertuārā.

Saksofonista, producenta un mūzikas pasniedzēja Renāra Lāča vadībā Ventspils bigbends darbojas kopš 2010. gada. Koncertsastāvu veido Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņi un pasniedzēji, kas drosmīgi seko jauniem izaicinājumiem un labprāt atskaņo ne tikai pasaulē atzītu un zināmu, bet arī latviešu komponistu mūziku un mūsdienu orģinālkompozīcijas.

 

Koncertu organizē SIA "Kurzemes filharmonija", pasākumu finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Ventspils valstspilsētas pašvaldība.

___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils valstspilsētas  pašvaldības dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Pirkt biļeti