27
Nov
Sākums:18:00
|
Lielā zāle
10.00

Dievs, Tava zeme deg I Jauktais koris "Ventspils" & Ventspils Kamerorķestris & solisti

Sestdien, 27. novembrī, plkst. 18:00 koncertzālē “Latvija”, piedaloties jauktajam korim “Ventspils”, Ventspils Kamerorķestrim un solistiem, izskanēs koncertprogramma “Dievs, Tava zeme deg!”, veltīta Latvijas Brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņai. Diriģents - Aigars Meri.

Koncerta ieskaņā Užavas “Brakos” dzimušā un Ventspils Mūzikas vidusskolā izglītību ieguvušā latviešu komponista, vecmeistara Aldoņa Kalniņa oratoriju “Senas karavīru dziesmas” izpildīs jauktais koris “Ventspils”, Ventspils Kamerorķestris un vokālie solisti - Agnese Pauniņa (soprāns), Gundega Krūmiņa (alts) un Mārtiņš Zvīgulis (tenors), kā arī ērģelnieks Aigars Reinis un trompetists Jenss Emīls Holms.

Programmas otrajā daļā izskanēs emocionāli uzlādētā Lūcijas Garūtas un Andreja Eglīša kantāte “Dievs, Tava zeme deg”, nereti dēvēta arī par latviešu tautas likteņkantāti. Tās atskaņojumā piedalīsies ērģelnieks Aigars Reinis, vokālisti Rihards Millers (bass) un Mārtiņš Zvīgulis (tenors), kā arī jauktā kora “Ventspils” dziedātāji.

Kantāte ar sākotnējo nosaukumu “Latviešu lūgšana Dievam”, kas tapusi Otrā pasaules kara beigās, savu leģendāro pirmatskaņojumu piedzīvoja 1944. gada 15. martā Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā. Tajā piedalījās slavenais Reitera koris, operas zvaigznes Ādolfs Kaktiņš un Mariss Vētra, bet pie ērģelēm - pati Lūcija Garūta. Savukārt Ventspilī Lūcijas Garūtas darbs tika pirmatskaņots 1945. gada 1. aprīlī Ventspils Nikolaja evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Diriģents - Haralds Mednis, solisti Ārija Šīrmane-Majore (soprāns), Arturs Vanags (tenors), Elmārs Majors (baritons), apvienotais Ventspils, Rīgas un citu novadu dziedātāju koris, pie ērģelēm arī toreiz - kantātes autore Lūcija Garūta.

 

Biļešu cena 10.00 EUR
Atlaide 10% Drauga kartes īpašniekiem, 3+ ģimenes kartes īpašniekiem, pensionāriem, cilvēkiem ar invaliditāti un viņu asistentiem.


Pasākums paredzēts tikai vakcinētām vai Covid-19 pārslimojušām personām, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Bērniem, kuri sasnieguši 12 gadu vecumu, jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu skrīninga testu, kas veikts izglītības procesa ietvaros. Bērniem līdz 12 gadu vecumam tests nav jāuzrāda.

 

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija"
Atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldība

 

Pirkt biļeti