12
Apr
Sākums:19:00
|
Mazā zāle
12.00
-
12.00

Džems ar Ventspils bigbendu

Piedalās
Ilja Reijngouds (trombons) | Nīderlande
Ance Jankovska (vokāls)
Ventspils Bigbends (mākslinieciskais vadītājs - Renārs Lācis)

 

Koncertcikla “Džems ar Ventspils bigbendu” pirmajā šīs sezonas koncertā līdzās bigbendam uz skatuves kāps trombonists Ilja Reijngouds no Nīderlandes un dziedātāja Ance Jankovska.
Koncertā tiks atskaņoti Iljas Reijngouda oriģinālskaņdarbi un oriģinālaranžijas, kurās īpaša vieta atvēlēta trombona skaņām.
Nemainīgi koncertprogramma balstīta afroamerikāņu ritmos ar džeza mūzikai raksturīgu harmoniju un melodisko valodu, izceļot bigbenda sastāva plašās spēles iespējas.

Koncertu organizē SIA "Kurzemes filharmonija" , atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldība.
 

Trombonists Ilja Reijngouds (Nīderlande) ar izcilību absolvējis Amsterdamas konservatoriju, maģistra studijas apguvis ASV. Paralēli pasniedzēja darbam Roterdamas un Amsterdamas konservatorijās Reijngouds ne vien vada abu konservatoriju bigbendus, bet ir arī vairāku Nīderlandē populāru džeza sastāvu dalībnieks. Viessolista statusā muzicējis kopā ar pasaulslaveniem orķestriem un muzikālām apvienībām. Pasniedzis neskaitāmas meistarklases daudzviet pasaulē. Kā komponists un aranžētājs ieguvis vairākas prestižas mūzikas balvas – Edison Jazz Award, Latin Grammy u.c.

Ance Jankovska ir džeza dziedātāja un vokālā pedagoģe Ventspils mūzikas vidusskolā. 2022. gadā absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju pie docētājas Ingas Bērziņas. Gadu gaitā pilnveidojusi savas zināšanas meistarklasēs pie dažādiem jomas profesionāļiem - Paulien van Schaik (NL), Susanna Stivali (IT), Lisa Popeil (US), Kristin Korb, Carlo Morena (IT). u.c. Vairākkārtīgi piedalījusies etnodžeza projektā Etno+Jazz. Sadarbojusies ar tādiem pašmāju mūziķiem kā Uldis Marhilēvičs, Linda Leen, Ralfs Eilands. u.c. 
Par savu muzikālo pieredzi saka: ”Uzstājos dažādos sastāvos, izpildot džezu, populāro mūziku un savas oriģinālkompozīcijas, taču vislielākā laime ir dziedāt kopā ar lielu pavadošo sastāvu”.

 

___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA "Kurzemes filharmonija" mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils valstspilsētas  pašvaldības dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA "Kurzemes filharmonija", Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Pirkt biļeti