24
Nov
Sākums:19:00
|
Mazā zāle
8.00

Džems ar Ventspils bigbendu Nr. 4

Piedalās: Andris Buiķis (bundzinieks, komponists), Aija Vītoliņa (soliste), Ventspils bigbends

Koncertzāles “Latvija” Mazajā zālē koncertā džemā ar Ventspils bigbendu Nr. 4 “Cik labi!”  būs iespēja dzirdēt mūziķa Andra Buiķa orģinālkompozīcijas. Koncertā līdzās autoram un Ventspils bigbendam (mākslinieciskais vadītājs – Renārs Lācis) uzstāsies enerģiskā un mainīgā dziedātāja Aija Vītoliņa, kura iedziedājusi arī 80. gadu diskotēkas atmiņā atsaucošā Buiķa dziesmu “Tam vienam” albuma ierakstā.

Andris Buiķis ir viens no pieprasītākajiem studijas ierakstu bundziniekiem Latvijā, kurš darbojas džeza un populārās mūzikas laukā. 2013. gadā Andris ar izcilību absolvēja Amsterdamas Konservatorijas (Jazz Department Conservatorium van Amsterdam) džeza sitaminstrumentu nodaļu. Viņš ir grupu "Very Cool People", “LUPA”, “Kolektīvā indivīdu masa” un “Mattergy” dalībnieks. Uzstājies un spēlējis ar vairākiem pašmāju mūziķiem, kā arī ar starptautiskiem solo māksliniekiem un grupām, tostarp ar Arni Medni, Jāni Stībeli, Laimu Vaikuli, Intaru Busuli, Aiju Vītoliņu, Raimondu Macatu, Raimondu Paulu, Uldi Marhilēviču un daudziem citiem. Starptautiskā konkursa “Sony Jazz Stage 2008” “Grand Prix” ieguvējs labākā džeza bundzinieka nominācijā. Ar Daniela Mestera kvartetu ieguvis pirmo vietu slavenajā “European Keep An Eye Jazz” konkursā u.tml. 2020. gadā izlaidis savu debijas soloalbumu "Zaļš".

Savukārt 2023 .gadā dienassgaismu ieraudzīja Normunda Šnē, “Sinfonietta Rīga” un džeza grupas “Lupa” ilgi lolots projekts, kurā sitamistrumentālista Andra Buiķa 12 oriģinālkompozīcijās klausītājiem tika piedāvāts melodiski krāšņs ceļojums no klasikas līdz džeza un populārās mūzikas pasaulei.

Koncertu organizē SIA "Kurzemes filharmonija" , atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldība.

Pirkt biļeti