26
Feb
Sākums:19:00
|
Mazā zāle
6.00

Džems ar Ventspils bigbendu | Sofia Rubina Hunter & Jason Hunter

26. februārī plkst. 19:00 koncertzāles “Latvija” mazajā zālē kopā ar Ventspils bigbendu muzicēs īpašie viesi – džeza vokāliste Sofija Rubina – Hantere (Sofia RubinaHunter) un trompetists Džeisons Hanters (Jason Hunter).

Koncerta ieskaņā klausītājiem būs iespēja novērtēt pavisam jaunu muzikālu projektu “7 +”, kurā apvienojušies Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņi. Repertuārā – “grūvīgas” noskaņas aranžētas speciāli šim sastāvam.

Turpinājumā Ventspils bigbends kopā ar koncerta īpašajiem viesiem atskaņos gan džeza mūzikas klasiku no leģendārā amerikāņu trompetista, komponista un bigbenda līdera Teda Džonsa (Thad Jones) repertuāra, gan latviešu komponistu Kārļa Vanaga un Ritvara Garozas skaņdarbus, gan igauņu komponista Raula Sūt (Raul Soot) oriģinālkompozīcijas bigbendam, īpaši izceļot trompetes skanējuma iespējas. Vakara gaitā izskanēs arī speciāli Ventspils bigbendam aranžētas Džeisona Hantera kompozīcijas. Savukārt Sofijas Rubinas – Hanteres repertuārā, apvienojot  jazz, soul, funk un hip hop žanrus, būs iekļautas pašas mākslinieces oriģinālkompozīcijas, ko bigbenda sastāvam aranžējis R.Garoza.

Sofija Rubina - Hantere ir džeza dziedātāja no Igaunijas, kura arī aiz savas valsts robežām zināma kā talantīga un radoša māksliniece. Dziedāšanu mācījusies mūzikas koledžā Sočos (Krievija), studējusi Vācijā Cottbus konservatorijā un Tartū Universitātē, kā arī prestižajā Bērklijas mūzikas koledžā, ASV. Mākslinieces džeza albums “In The Land Of OO-Bla-Dee”, kas izdots 2016. gadā, ieguvis Igaunijas Mūzikas balvu kategorijā “Labākais džeza albums”.

Amerikāņu trompetists, aranžētājs un komponists Džeisons Hanters mūziku apguvis Fullertonas un Bērklija koledžās. Kopā ar dažādiem māksliniekiem viņš uzstājies visā pasaulē, savā spēles manierē apvienojot mūsdienu džezu ar Rietumeiropas labākajām mūzikas tradīcijām. Džeisona Hantera muzicēšanu droši var uzskatīt īpašu veldzi prātam, ķermenim un dvēselei.

 

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija"
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF
___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA "Kurzemes filharmonija" mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA "Kurzemes filharmonija", Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Pirkt biļeti