21
Okt
Sākums:19:00
|
Mazā zāle
7.00

Lupa | Modernā džeza grupa & Ventspils bigbends

Ventspils bigbends koncertā uzstāsies kopā ar modernā džeza grupu "Lupa".

Koncertā  būs dzirdami skaņdarbi no grupas albumiem “Koki / Sketches Of Trees” (2021) un “Sequences and Consequences” (2019).

Modernā džeza grupas “Lupa” sastāvā ir četri Latvijas džeza skatuvei labi pazīstami un pieredzējuši mūziķi: Dāvis Jurka (pūšaminstrumenti), Ritvars Garoza (taustiņinstrumenti), Valters Sprūdžs (bass) un Andris Buiķis (bungas). “Lupa” darbojas instrumentālās mūzikas žanrā, atskaņojot oriģinālmūziku, kas prātā paliek melodiju, daudzslāņaino skaņu, kā arī meistarīgās mūziķu saspēles dēļ.

Šī būs pirmā reize, kad “Lupa” sadarbosies ar tik lielu muzikālo sastāvu, kas liek nojaust, ka grupas raksturīgais ekspresīvi elektroniskais skanējums apvienojumā ar bigbenda jaudu un plašumu, sniegs klausītājiem iespēju piedzīvot līdz šim nedzirdētu interpretāciju tādiem skaņdarbiem kā “Zebra”, “Seaside” un “Skagen”.

Koncerta aranžētājs un grupas taustiņinstrumentālists Ritvars Garoza, būdams autors vai līdzautors lielākajai daļai “Lupas” skaņdarbu, atklāj, ka koncerts kopā ar bigbendu būs kā jauna un kopīga ceļa sākums, jo nākamā gadā plānots izdot kopīgu albumu, tādēļ, iespējams, koncertā būs dzirdamas arī līdz šim neatskaņotas kompozīcijas. Ritvara uzkrātā ilggadējā pieredze, veidojot bigbenda aranžējumus visdažādāko Latvijas mākslinieku mūzikai, nodrošina, ka gaidāmajā koncertā būs dzirdams kā Lupas spēkpilnais skanējums, tā Ventspils bigbenda jauniešu degsme un dzīvīgums.

Modernās džeza grupas ”Lupa” debijas albums “Sequences and Consequnces” (2019) tika nominēts Austras balvai un Mūzikas ierakstu gada balvai Zelta Mikrofons kā labākais džeza albums. Albums “Sketches Of Trees / Koki” (2021) tikai atzīts par trešo labāko albumu britu žurnāla Jazzwise apskatnieku vidū.

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija".
Pasākumu finansē Ventspils valstspilsētas pašvaldība.

Pirkt biļeti