10
Nov
Sākums:17:00
|
Lielā zāle
8.00

Ecstatic Music Ventspils | Caroline Shaw, Judd Greenstein & Ecstatic Quartet

Svētdien, 10. novembrī “Ecstatic Quartet” pirmo reizi Latvijā atskaņos gan Kerolainas Šo (Caroline Shaw) darbus, piedaloties pašai autorei, gan festivāla kuratora un komponista Džada Grīnsteina (Judd Greenstein) mūziku.

Kerolaina Šo ir mūziķe no Ņujorkas. Vokāliste, vijolniece, komponiste un producente, kura 2013. gadā saņēma Pulicera balvu mūzikā par darbu “Partita astoņām balsīm”. Viņa ir gados jaunākā māksliniece, kura šo balvu saņēmusi, turklāt, saņemtā atzinība ir vismaz ar divkāršu svaru – kompozīcija radīta viņas pašas pārstāvētajam, “Grammy” balvu ieguvušajam vokālajam ansamblim “Roomful Of Teeth”.

Ne tikai iegūtie apbalvojumi un formālie ieraksti radošajā biogrāfijā (piemēram, studijas Jeila universitātē un Prinstonā, pasniedzējas darbs Ņujorkas universitātē), bet arī klausītāju un kritiķu atzinība, nerimstošās radošās sadarbības ar izcilākajiem pasaules mūziķiem un personībām Kerolainu Šo padara par vienu no spilgtākajām savas paaudzes amerikāņu māksliniecēm akadēmiskajā mūzikā. Viņa sacer skaņdarbus izcilajam amerikāņu soprānam Renē Flemingai (Renee Fleming) un pianistam Ainonam Barnatanam (Inon Barnatan), viņai opusus pasūta Sietlas simfoniskais orķestris, Losandželosas filharmonija un Džuljarda skola, kuras radošā partnere viņa ir. Bez tā, ka viņa kā producente ir strādājusi pie Kanjes Vesta (Kanye West) un NAS (!) albumiem un dzirdama “The National” ierakstos, Kerolainai Šo patīk dzeltenā krāsa, ūdri, Bēthovena 10. Stīgu kvartets, Mocarta operas, Kinheivena, rozmarīna smarža un draņķīgas mandolīnas skaņa.

Īpaši festivālam izveidotajā stīgu kvartetā "Ecstatic Quartet" apvienojušies dažādu Latvijas profesionālo simfonisko kolektīvu dalībnieki – Arvīds Zvagulis (pirmā vijole), Indulis Cintiņš (otrā vijole), Artūrs Gailis (alts) un Pēteris Ozoliņš (čells).

Fragments no K. Šo skaņdarba “Partita astoņām balsīm” “Roomful Of Teeth” izpildījumā

 

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija"
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF
___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA "Kurzemes filharmonija" mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv

Pirkt biļeti