30
Sep
Sākums:17:00
|
Lielā zāle
12.00
-
18.00

Egils Siliņš | solokoncerts

Piedalās basbaritons Egils Siliņš un pianists Māris Skuja.

Tandēms basbaritons Egils Siliņš un pianists Māris Skuja viesosies pirmo reizi koncertzālē "Latvija" ar koncertprogrammu balsij un klavierēm, kas sevī ietvers latviešu un vācu komponistu mūziku.

Spožākais latviešu basbaritons Egils Siliņš ir neskaitāmu vokālo konkursu uzvarētājs, un savā karjerā iekarojis pasaules opernamu zelta piecinieku – Vīnes Valsts operu, Ņujorkas Metropolitēna operu, Milānas “La Scala”, Parīzes Bastīlijas operu, Londonas Koventgārdena operu, kā arī daudzus citus pasaules opernamus. Kopā Egila Siliņa repertuārā ir 90 lomu. No 2019. gada viņš ir arī Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes priekšsēdētājs, paralēli turpinot arī dziedātāja karjeru. Piemēram, 2023. gada marta beigās Egils Siliņš Japānā uzstājās Tokijas Jaunajā Nacionālajā teātrī, kur piedalījās četrās Žaka Ofenbaha operas “Hofmaņa stāsti” izrādēs.

Māris Skuja 16 gadus bijis Latvijas Nacionālās operas galvenais koncertmeistars, bet kopš 1991. gada ir otra lielākā Austrijas operteātra – Grācas operas – koncertmeistars. No 2001. līdz 2017. gadam viņš bija galvenais koncertmeistars, bet no 2002. gada arī operas studijas vadītājs. Māra Skujas repertuārā ir vairāk nekā 90 operu, arī ievērojams skaits oratoriju, kantāšu un operešu. 

Kā veltījumu Latvijas simtgadei, Egils Siliņš un Māris Skuja izdevuši latviešu autoru dziesmu albumu. Tandēms pirmo reizi Ventspils koncertzālē viesosies ar koncertprogrammu, kas ietvers latviešu un vācu komponistu mūziku.

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija", pasākumu finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Ventspils valstspilsētas pašvaldība.

___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils valstspilsētas  pašvaldības dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Pirkt biļeti