03
Sep
Sākums:13:00
|
Lielā zāle
7.00
-
7.00

Ērģeļmūzika svētdienā 3. koncerts | PJACOLLA un DIENVIDAMERIKAS RITMI

Piedalās
Aigars Reinis, ērģeles
Aigars Raumanis, saksofons
Reinis Tomiņš, sitaminstrumenti

Koncerts “Pjacolla un Dienvidamerikas ritmi” ir klausītāju iemīļotā cikla “Ērģeļmūzika svētdienā” trešais koncerts.  Pretstatā iepriekšējiem koncertcikla “Ērģeļmūzika svētdienā” koncertiem, kuri izgaismoja garīgās mūzikas vērtības, šis koncerts izvērsīs pavisam citu noskaņu – temperamentīgu un aktīvu. Aigars Raumanis (saksofons), Aigars Reinis (ērģeles) un Reinis Tomiņš (sitamintstrumenti) atskaņos komponista Astora Pjacollas un Dienvidamerikas mūziku aizraujošā tembrālā kombinācijā. Programmā dzirdēsiet emociju uzlādētu mūziku - pilnu smeldzes, dramatisma un smalka jutekliskuma.

Lielās mūzikas balvas ieguvēji ērģelnieks Aigars Reinis un saksofonists Aigars Raumanis saspēlē ar jaunās paaudzes latviešu mūziķi, Ventspils Mūzikas vidusskolas absolventu – sitaminstrumentālistu Reini Tomiņu, atklās jaunu Dienvidamerikas mūzikas skanējumu, iedzīvinot to ērģeļu stabulēs, saksofona skaņās, vienlaikus nezaudējot ritmisku pulsu.

Koncertprogrammā centrālā vieta atvēlēta par tango karali sauktajam pasaulslavenajam argentīniešu komponistam Astoram Pjacollam (Astor Piazzolla (1921-1992)) Savā mūzikā mākslinieks ierastajam tango piešķir mūsdienīgus vaibstus ar skaidri saklausāmām džeza un klasiskās mūzikas ietekmēm. No mūzikas, kas domāta dejošanai, Pjacolla tango pārveidojis par mūziku, kuru var aizrautīgi klausīties un kas aizsniedzas līdz sirds dziļumiem, šādi kļūstot par aizsācēju jaunam stilistiskam virzienam – Tango Nuevo.

Koncertā izvēlēto skaņdarbu vidū divi 20. gadsimta Brazīlijas mūzikas mākslā nozīmīgākās radošās personības Eitora Vila-Loboša (Heitor Villa-Lobos (1887-1959)) skaņdarbi - "Fantasia" un Baha iedvesmots brazīļu skaņdarbs "Aria". Izskanēs arī franču komponista un pianista Žana Fransuā (Jean François (1912-1997)) iedzīvinātie Ziemeļaustrumu Brazīlijas Baião dejas ritmi darbā “Danses exotiques”. Šis skaņdarbs oriģināli tika sarakstīts divām klavierēm, vēlāk izveidojot arī versiju saksofonam un klavierēm. Baião deja ritms nav pārāk labi zināms ārpus Brazīlijas, tomēr tam bijusi milzīga ietekme mūsdienu brazīļu mūzikas attīstībā. Būs iespēja dzirdēt arī šveiciešu komponista un ērģeļnieka Gija Bovē (Guy Bovet (1942)) tango skaņdarbu "Tango del Decimo Tono, dicho del Gato", kurš veltīts kaķim ar kaķmīļiem saprotamu skaņu piesitienu.

Organizē Kurzemes filharmonija SIA .

Pasākumu finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Ventspils valstspilsētas pašvaldība.

___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA "Kurzemes filharmonija" mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils valstspilsētas  pašvaldības dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA "Kurzemes filharmonija", Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

 

Pirkt biļeti