10
Mar
Sākums:13:00
|
Lielā zāle
8.00

Ērģeļmūzika svētdienā. Es ticu neteiktajam

Piedalās
Kristīne Adamaite (ērģeles)
Jolanta Strikaite (soprāns)
Artis Sīmanis (saksofons)

Divi latviešu komponisti, laikabiedri, Jānis Lūsēns un Rihards Dubra 2024. gadā atzīmē savas dzīves nozīmīgas gadskārtas. Programmā iekļautie darbi soprānam, saksofonam un ērģelēm uzrunā klausītāju radniecīgās frekvencēs, ko labi raksturo dzejnieka Rainera Marijas Rilkes apgalvojums "es ticu nekad vēl neteiktajam".

Ar šādu tekstu iesākas dzejasdarbs, ko skaņās licis Jānis Lūsēns, un tā ir ļoti personīga saruna ar Radītāju, - tā ved meditatīvi tēlojošā apcerē par mūžības ritiem un cilvēka ilgām pēc dievišķā.

Cilvēcisko un dievišķo trajektoriju mijiedarbe ir pastāvīgi klātesošs motīvs arī Riharda Dubras daiļradē, - tiecoties aptvert visplašāko emociju gammu - no neziņas, apjukuma, nespēka, caur dusmām, izmisumu un sāpēm līdz sapratnei un gaismas redzēšanai. To visu bez vārdiem var saklausīt Koncertā saksofonam un ērģelēm Concerto appassionato.

Bet latviskajiem skaņurakstiem kontrapunktu sniegs Johana Sebastiana Baha mūžam uz dvēseles un saprāta dzīlēm aicinošā vēsts. Tādā komponistu un atskaņotāju trejādībā savīsies cilvēka un instrumentu balsis - gan slavējot, gan pielūdzot, gan mierinot.

Koncertu organizē Kurzemes filharmonija ar Ventspils valstspilsētas pašvaldības, J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

Pirkt biļeti