27
Jūl
Sākums:19:00
|
Lielā zāle
PĀRDOTS

Ērģelnieces Ivetas Apkalnas koncerts

27. jūlijā plkst. 19.00 jaunatklātajā koncertzālē “Latvija” muzicēs viena no Eiropas aktīvākajām un pieprasītākajām ērģelniecēm Iveta Apkalna, kura sniegs solo koncertu uz unikālajām Vācijas ērģeļu būvniecības uzņēmumā “Johannes Klais Orgelbau” ražotajām stabuļu ērģelēm.

Koncerta programmā, kas klausītājiem visā pilnībā atklās unikālā instrumenta vareno skanējums, iekļauti īpaši, mākslinieces pašas izvēlēti skaņdarbi t.sk. J. S. Baha, F. Lista, S. Franka darbi, kā arī P. Vaska skaņdarba “Hymnus” Latvijas pirmatskaņojums
Iveta Apkalna, kuras spēlē savienojas spožs koncertiskums, perfekta virtuozitāte un nevainojama stila izpratne, sniedz koncertus Eiropas, Āzijas un ASV slavenākajos koncertnamos, nozīmīgos starptautiskos festivālos, uzstājas ar vadošajiem simfoniskajiem orķestriem (Berlīnes Filharmoniķiem, Bavārijas Radio Simfonisko Orķestri, Losandželosas Filharmonisko Orķestri, Romas Nacionalās akadēmijas Santa Cecilia Orķestri, kamerorķestriem Kremerata Baltica un Sinfonietta Rīga u.c.) un ievērojamākajiem diriģentiem, starp kuriem tādi vārdi kā Klaudio Abado, Mariss Jansons, Sers Antonio Papano, Mareks Janovskis, Simona Janga u.c.

Māksliniece saņēmusi plašu starptautisku atzinību, iegūstot balvas starptautiskajos konkursos. 2002. gadā pēc uzvaras konkursa “Royal Bank Calgary International Competition” Eiropas atlases kārtā, šī paša konkursa finālā Kanādas pilsētā Kalgari Iveta Apkalna saņem prestižo J.S. Baha balvu. 2003. gadā iegūst pirmo vietu un vairākas speciālbalvas Starptautiskajā M. Tariverdijeva konkursā Kaļiņingradā (Krievija). 2003. gadā viņai piešķirta “Latvijas Lielā Mūzikas Balva”, 2015. gadā – Latvijas Kultūras ministrijas “Izcilības Balva Kultūrā”, kā arī Latgaliešu kultūras gada balva “Boņuks” kategorijā “Gada cilvēks kultūrā”. 2005. gadā māksliniecei pasniegta Vācijas Fonoakadēmijas balva “ECHO Klassik” kategorijā “Labākā atskaņotājmāksliniece” (Iveta ir pirmā godalgotā ērģelniece šīs balvas pastāvēšanas vēsturē), savukārt 2008. gadā Iveta saņēmusi savu otro ECHO balvu kategorijā “Klasika bez robežām”. 

 

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija"
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF
___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA "Kurzemes filharmonija" mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv