08
Nov
Sākums:20:00
|
Lielā zāle
10.00
-
15.00

Ecstatic Music Ventspils | Deerhoof & TIGUE

8. novembrī uz koncertzāles Lielās zāles skatuves koncertu sniegs perkusiju trio “TIGUE” no Ņujorkas un pazīstamais Kalifornijas kvartets “Deerhoof”. Koncerta pirmajā daļā izskanēs Kārsona Mūdija (Carson Moody), Eimijas Garapikas (Amy Garapic) un Meta Evansa (Matt Evans) jeb “TIGUE” oriģinālkompozīcijas un kopīgi ar “Deerhoof” šī gada sākumā radītais jaundarbs (pirmatskaņojums notika festivāla “Ecstatic Music” ietvaros šī gada februārī Ņujorkā). Koncerta otrajā daļā kolektīvi kopīgi atskaņos grupas “Deerhoof” albumu “Friend Opportunity” tā pilnā garumā, īpaši aranžētu septiņu mūziķu sastāvam.

Kā mūziķi sevi dēvē paši – powerhouse perkusiju trio – “TIGUE” no Bruklinas ir daļēji jaunās mūzikas ansamblis, daļēji ārtroka grupa. Pirms četriem gadiem izdevniecības “New Amsterdam Records” klajā laistajā trijotnes debijas albumā “Peaks” skan gan minimālisma pionieru, gan ārtroka leģendu iedvesmota mūzika, kas faktiski nepakļaujas kategorizācijai. To izskaidro fakts, ka bez trio dalībniekiem tajā dzirdami arī grupu “Yo La Tengo”, “Oneida” un “Ex Models” dalībnieki. “Tēlains, no visa cita atšķirīgs, hipnotizējošs un vienlaikus kinētisks neatkarīgās klasiskās, minimālisma, post-rock un trokšņu mūzikas sajaukums,” savulaik kategorizēt centies “New York Music Daily”.

Pagājušogad dienasgaismu ieraudzījušais albums “Strange Paradise” ir turpinājums pieteikumam ar debiju, taču “dejojamāks, sarežģītāks un pārdomas raisošāks”, kā to atzīmējis kāds cits kritiķis.

Pirms ceturtdaļgadsimta bundzinieka Grega Sonjēra (Greg Saunier) dibinātais ansamblis “Deerhoof” tiek uzskatīts par vienu no ietekmīgākajām neatkarīgās rokmūzikas apvienībām jaunāko laiku vēsturē. Ar sev piemītošo, bieži divdomīgo humoru rakstītā apvienības “oficiālā biogrāfija” ietilpst vien dažos teikumos:

“Satomi Macuzaki (Satomi Matsuzaki) spēlē basģitāru un dzied. Gregs Sonjērs spēlē bungas. Džons Dītrihs (John Dietrich) un Eds Rodrigezs (Ed Rodriguez) spēlē ģitāras. Bet kas īsti ir “Deerhoof”? Velns, ja mēs zinātu!”.

Gadu gaitā izdotie četrpadsmit studijas albumi un vairāki citi ieraksti, neskaitāmas turnejas un koncerti nozīmīgākajos pasaules festivālos, vēl jo neskaitāmākas sadarbības ar citiem mūziķiem un māksliniekiem un vietas ietekmīgāko gada albumu apkopojumos beigu beigās tomēr būtu ierakstu virkne biezajā “Deerhoof” radošajā biogrāfijā. Enerģiskās un dullās koncertuzstāšanās ārpus iepriekš virspusēji piesauktās “rokmūzikas” žanra robežām atstāj neaizmirstamu iespaidu ne tikai uz klausītājiem, bet arī citiem mūziķiem. Ne velti par saviem iedvesmas avotiem četrotni dēvē gan grupa “Radiohead”, ar kuru viņi devušies kopīgā tūrē, gan “Blur” un “Yeah Yeah Yeahs”, gan citi mūziķi - Deivs Grols (Dave Grohl), Henrijs Rolinss (Henry Rollins), “Questlove” un vēl, un vēl, un vēl.

Grupa “Deerhoof” koncertā izpilda dziesmu “We Do Parties”

Trio “TIGUE” izpilda skaņdarbu “When Do You Land Here”

 

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija"
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF
___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA "Kurzemes filharmonija" mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv

Pirkt biļeti