07
Aug
Sākums:19:00
|
Lielā zāle
10.00
-
15.00

Federico Albanese I koncerts

Svētdien, 7. augustā, koncertzālē “Latvija” turnejas “Before And Now Seems Infinte” ietvaros uzstāsies itāļu pianists un mūzikas autors Federiko Albanēze (Federico Albanese).

Federiko Albanēze ir milānietis, kurš jau teju desmit gadus par mājām sauc Berlīni. Turp, meklējot dzīvīgāku mākslas vidi, kopš agras bērnības klavierspēli apguvušais mūziķis devās kopā ar dzīvesbiedri Džesiku Einaudi (Jessica Einaudi), un tur šobrīd iesakņojusies viņu ģimene. Kā daudziem tīņa gados, līdzās klavierspēlei un ik dienu veltītajām stundām tās izkopšanai Federiko radās interese par pankroku un džezu. Viņš sāka apgūt gan klarneti, gan basģitāru un muzicēt dažādās grupās, vienlaikus īpaši aizraujoties ar ambiento mūziku. Brīdi pirms došanās uz Berlīni Federiko un Džesika aizsāka arī tautas un sapņainas popmūzikas iedvesmotu radošo savienību “La Blanche Alchemie”. Šis īsais un koncentrētais mākslinieka radošo gaitu pārstāsts tāpēc, lai ieskicētu viņa autormūzikā sastopamo, bet reizē tikai aptuveni sagatavotu neiesvaidītu klausītāju.

“Labākie mākslinieki, kurus par tādiem uzskatu es, sevi vienmēr izaicina un neatkārtojas. Man tas allaž licies daudz iedvesmojošāk. Arī pats šoreiz gribēju vairāk nemiera savās aranžijās. Apzināti pavadošās stīgu partijas neveidot sterili tīras un “iesēdināt” fonā, kā tas pārsvarā notiek klasiskajā mūzikā. Gribēju likt pasvīst arī pārējiem mūziķiem!” runājot par šī gada sākumā klajā nākušo albumu “Before And Now Seems Infinte”, stāsta tā autors.

Ceturtais pilnmetrāžas studijas ieraksts, kuru klajā laidusi prominentā izdevniecība “Mercury KX”, ir autora refleksija par telpu, nogriezni, kas ir starp “pirms” un “tagad”, starp “realitāti” un “iedomām”, starp “atmiņu” un “atcerēšanos”. Tvertajos mirkļos un laika zibšņos no Federiko paša pieredzētā atspīd mūsdienu klaviermūzika, pa druskai elektronikas ar smalkām norādēm uz džezu un avangarda popmūziku. Iespējams, poētiski albuma noskaņu raksturo Marsela Prusta (Marcel Proust) vārdi, ka “pagātnes atminēšanās nebūt nenozīmē atcerēties to, kāda tā bijusi”.

“Jāatzīst, ka nekad mani nav iedvesmojusi mūsdienu mūzika. Iedvesmu vienmēr smeļos pagātnē un reizēm tai nav nekāda sakara ar instrumentālo mūziku. Grupas “Television” albums “Marquee Moon” ir, manuprāt, visu laiku labākais ieraksts. Kad ar kaut ko aizraujos, es vienkārši klausos mūziķos, kuri paveikuši ko satriecošu, īpaši nedomājot. Piemēram, kā krautroka kolektīvi “Can” un “Faust”. Viņi pārkāpa robežas, darīja to, ko neviens cits, un tas mani iespaido visvairāk. Tā savā mūzikā cenšos darīt arī es, un vismaz šāda veida attieksme man šķiet tik ļoti būtiska,” teic Federiko Albanēze.

Uz koncertu Ventspilī Federiko ieradīsies taisnā ceļā no Padovas Itālijā. Maz gulējis, iespējams, šobrīd visas pasaules aviosatiksmē valdošā haosa iespaidots, taču sev raksturīgajā tiešumā un vienkāršībā viņš teic: “Neuztraucieties, es pie jums nokļūšu!”

 

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija"
Atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldība

Pirkt biļeti