10
Feb
Sākums:19:00
|
Lielā zāle
|
Koncerta ilgums1h 15 min.
20.00
-
30.00

Festivāls SAXOPHONIA. Saksofonmūzikas svētki Ventspilī | Donijs Makaslins (ASV), Džeisons Lindners (ASV), Latvijas Radio bigbends

Donijs Makaslins (ASV), saksofons;
Džeisons Lindners (ASV), klavieres;
Latvijas Radio bigbends 

Latvijas Radio bigbends “Saxophonia” festivālā uz skatuves tiksies ar diviem džeza pasaules smagsvariem no ASV - saksofonistu Doniju Makaslinu (Donny McCaslin) un taustiņinstrumentālistu Džeisonu Lindneru (Jason Lindner).

Saksofonists, komponists, vairākkārtējs Grammy balvas nominants Donijs Makaslins ir viens no pieprasītākajiem mūziķiem Ņujorkā un karjeras laikā uzstājies kopā ar neskaitāmām džeza zvaigznēm, tajā skaitā slaveno Marijas Šneideres orķestri (Maria Schneider Orchestra). 2016. gadā Donija Makaslina džeza kvartets, kura sastāvā ir arī otrs “Saxophonia” koncerta viesis Džeisons Lindners, spēlēja nozīmīgu lomu Deivida Bovija (David Bowie) pēdējā albuma “Blackstar” tapšanā, kas savu džeza motīviem piesātināto skanējumu guva lielā mērā pateicoties Donija Makaslina saksofonam un Džeisona Lindnera taustiņinstrumentu spēlei. 

Džeisons Lindners ir viens no šī brīža interesantākajiem Ņujorkas taustiņinstrumentālistiem un producentiem, elektronisko skaņu “skulptors”, kuru allaž aizrāvis darbs ar lieliem sastāviem, meklējot jaunus muzikālus ceļus un eksperimentējot ar skanējumu,  instrumentāciju un ritmu. 

Abu mūziķu daiļradi lielā mērā ietekmējusi sastapšanās ar Deividu Boviju un darbs pie albuma “Blackstar”, un arī “Saxophonia” apmeklētāji varēs just šīs sadarbības atskaņas - koncertā skanēs gan fragmenti no pēdējos gados tapušajiem Donija Makaslina albumiem, ko bigbendam aranžējis Džeisons Lindners, gan jaunas, vēl neizdotas kompozīcijas. 

Koncertu Ventspilī organizē SIA "Kurzemes filharmonija", finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Ventspils valstspilsētas pašvaldība.

Mūzikas festivāls Saxophonia ir lielākais saksofonmūzikas festivāls Eiropā, kurā satiekas pasaules mēroga saksofona zvaigznes. Saxophonia ir viens no visvairāk apmeklētākajiem un populārākajiem mūzikas festivāliem Latvijā. Klausītājiem tā ir iespēja vienkopus dzirdēt džeza, populāro, klasisko, mūsdienu un pasaules mūziku izcilā atskaņojumā. Koncerti notiek Latvijas koncertzālēs un džeza klubos. 

www.saxophonia.lv

 

Pirkt biļeti