11
Feb
Sākums:16:00
|
Lielā zāle
10.00
-
20.00

Festivāls SAXOPHONIA. ​​Saksofonmūzikas svētki Ventspilī | Ventspils bigbends un solisti

Koncertā piedalīsies:
Ventspils bigbends un solisti:
Kārlis Vanags (saksofons)
Dāvis Jurka (saksofons)
Toms Rudzinskis (saksofons)
Jānis Puķītis (saksofons)
Undīne Rolava (vokāls)
Ritvars Garoza (klavieres)

11. februārī Ventspils Saksofonmūzikas svētku otrajā koncertā uz koncertzāles “Latvija” skatuves kāps Ventspils bigbends mākslinieciskā vadītāja un saksofonista Renāra Lāča vadībā un solisti: Latvijas Radio bigbenda saksofonu sekcijas mūziķi-saksofonisti Kārlis Vanags, Dāvis Jurka, Jānis Puķītis, dažādu valstu džeza mūzikas konkursu dalībnieks un laureāts, Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogs, saksofonists Toms Rudzinskis, bijusī Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkne, Karaliskās Mūzikas akadēmijas (Olborga, Dānija) maģistrantūras studente Undīne Rolava (vokāls) un pianists, komponists – daudzu grupas “Lupas” skaņdarbu autors Ritvars Garoza (klavieres). Solisti ir augsta līmeņa profesionāļi, vairāki no viņiem izcili komponisti un aranžētāji, starptautisku projektu dalībnieki, tieši tāpēc koncertam izvēlēta orģinālmūzika - solistu veidotas kompozīcijas, kā arī populāri mūzikas skaņdarbi bigbenda sastāvam. Ventspils bigbenda koncertsastāvu veido mūzikas vidusskolas audzēkņi un pasniedzēji, kolektīvs ir uzstājies kopā ar latviešu komponistiem, Latvijā zināmiem mūziķiem, kā arī ar pasaulē atzītiem māksliniekiem.
Tradicionāli Saksofonmūzikas svētki Ventspilī norisinās februārī, atzīmējot Ventspils bigbenda vadītāja - saksofonista, Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagoga Renāra Lāča dzimšanas dienu. Lielākā daļa solistu ir Renāra kādreizējie audzēkņi un draugi mūzikā un dzīvē.
Saksofonmūzikas svētkus Ventspilī organizē SIA "Kurzemes filharmonija", šo koncertu finansē Ventspils valstspilsētas pašvaldība.

Mūzikas festivāls "Saxophonia" ir lielākais saksofonmūzikas festivāls Eiropā, kurā satiekas pasaules mēroga saksofona zvaigznes. Saxophonia ir viens no visvairāk apmeklētākajiem un populārākajiem mūzikas festivāliem Latvijā. Klausītājiem tā ir iespēja vienkopus dzirdēt džeza, populāro, klasisko, mūsdienu un pasaules mūziku izcilā atskaņojumā. Koncerti notiek Latvijas koncertzālēs un džeza klubos.

saxophonia.lv

 

Pirkt biļeti