19
Nov
Sākums:19:00
|
Lielā zāle
|
Koncerta ilgums1 h 30 min.
18.00
-
30.00

GoGo Penguin | Mūsdienu džeza trio koncerts

Sestdien, 19. novembrī, koncertzālē "Latvija" norisināsies ilgi gaidītais mūsdienu džeza trio "GoGo Penguin" (Lielbritānija) koncerts. Uzstāšanās Ventspilī būs trio vienīgais koncerts Latvijā.

Pianists Kriss Ilingvorts (Chris Illingworth), basģitārists Niks Bleka (Nick Blacka) un sitaminstrumentālists Džons Skots (Jon Scott) ir džeza trio no Mančestras, ko mūzikas apskatnieks "Line of Best Fit" lakoniski un asprātīgi pasludinājis par "britu džeza "Radiohead"". Trio savu mūziku raksturo kā sintēzi starp roku, džezu un minimālismu, līdztekus iedvesmojoties no tādiem elektroniskās mūzikas pārstāvjiem kā "Aphex Twin" vai "Four Tet". Viņu mūzikā saklausāmi breikbīti, minimālistiskas klavieru melodijas, spēcīgas basa līnijas, elektronikas iedvesmotas bungu partijas un himniski rifi. Ietekmju un atsauču šai mūzikā ir daudz, taču viens ir skaidrs – "GoGo Penguin" ir radījuši jaunu un drosmīgu skanējumu, kas beigu beigās raksturīgs un piederošs tikai viņiem pašiem.

"Saspringtā sinerģija, kas veidojas no steidzīgajām, pulsējošajām, mežonīgajām perkusijām un lēkājošajām klavieru cilpām ievelk klausītājus arvien dziļāk neparastā straumē," savas sajūtas par "GoGo Penguin" precīzi noformulējis mūzikas medijs "Mojo".

""GoGo Penguin" noslēpumu atklāj viņu publika. Labi ģērbušies džeza fani pusmūžā plecu pie pleca ar ikdienišķa izskata divdesmitgadniekiem, no kuriem daži pat mēģina dejot," pēc koncerta Alberta zālē rakstījusi “The Times” mūzikas recenzente.

Viņas novēroto papildina "The Guardian" apskatnieka Džona Fordema (John Fordham) secinājums pēc cita grupas koncerta: “Iespējams, par maz pavērsienu dažam labam zvērinātam džeza karsējam, bet tas ir inteliģents un oriģināls pavērsiens stāstā par deju mūziku".

2014. gadā “GoGo Penguin” izdotais ieraksts “v2.0”, kas tapis izdevniecības “Gondwana Records” paspārnē, nominēts prestižajai “Mercury” balvai kā gada albums.

"GoGo Penguin" šajā gada nogalē iepriecina mūzikas cienītājus ar koncerttūri, apceļojot ne tikai Lielbritāniju, bet arī Eiropu. Paredzēti vairāki koncerti tādās valstīs kā Vācija, Šveice, Īrija, Grieķija, Spānija un Nīderlande. Vienīgais koncerts Latvijā notiks Ventspilī, koncertzālē "Latvija" 19. novembrī plkst. 19.00.

Biļetes uz koncertu nopērkamas "Biļešu Paradīzes" tirdzniecības tīklā. Koncerts pārcelts no 12.03.2022. Iepriekš iegādātās biļetes derīgas.

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija"
Atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldība

Vairāk par grupu:

https://gogopenguin.co.uk/

“GoGo Penguin” studijā “Abbey Road” izpilda skaņdarbu “Atomized”:

https://youtu.be/Y-XTpuondE0

 

Pirkt biļeti