11
Nov
Sākums:19:00
|
Lielā zāle
PĀRDOTS

Grupas "Tautumeitas" koncerts

Latvija etnomūzikas grupu “Tautumeitas” iepazina ar singlu “Dai citas meitas”, bet 2018.gada 30.maijā nāk klajā grupas debijas albums “Tautumeitas”. 

Albumā apkopotas 12 grupas dalībnieču radītas dziesmas ar tautas vārdiem, kas ir 12 tradīcijās balstīti, bet mūsdienīgi stāsti par pašapziņu un vērtībām. 

Grupa “Tautumeitas”  izveidojās 2015.gadā, tās sastāvā ir sešas mūziķes – Asnate Rancāne, Aurēlija Rancāne, Ilona Dzērve, Lauma Bērza, Laura Marta Līcīte un Laura Liepiņa. Grupa sākās ar tradicionālās mūzikas dziedāšanu, mēģinot pietuvoties un atdarināt teicējas. Taču - jo tuvāk gāja dziesmām, jo tuvāk dziesmas nāca pie Tautumeitām, līdz kamēr šķita dabiski tās apvienot ar visu pārējo, ko šajā pasaulē viņas ir dzirdējušas un sajutušas kā savu.
Šī gada sākumā grupas “Tautumeitas” debijas albums ar nosaukumu “Tautumeitas”  ieguva Mūzikas ierakstu gada balvu kā gada labākais etno un tautas mūzikas albums, savukārt, singls “Sadziedami” kļuva par 3. vērtīgāko dziesmu LR2 “Muzikālās bankas” dziesmu aptaujā. Grupa veiksmīgi koncertē kopš pagājušā gada, kad plašāku atpazīstamību ieguva, piedaloties TV3 šovā X Faktors.

 

Organizē SIA "On Air"