01
Aug
Sākums:21:00
|
Lielā zāle
17.00

Hania Rani | Solo 470i piano | PĀRCELTS no 30.07.

Sestdien, 1. augustā, Ventspilī koncertzālē “Latvija” viesosies pianiste-komponiste Hania Rani, sniedzot koncertus uz klaviermeistara Dāvida Kļaviņa radītā instrumenta “470i”.

Poļu izcelsmes pianistes, komponistes un mūziķes Hanias Rani jeb Hannas Marijas Raniševskas (Hanna Maria Raniszewska) pirmā un vienīgā uzstāšanās Latvijā tika plānota jau pavasarī, bet, sākoties krīzes situācijai valstī un pasaulē kopumā, tā tika pārcelta. Ņemot vērā mūzikas cienītāju pastiprināto interesi un iepriekšpārdošanā izpirkto biļešu skaitu, māksliniece Ventspilī piekritusi sniegt divus koncertus – plkst. 17.00 un 21.00. Pulcēšanās ierobežojumu mīkstināšana, kas stāsies spēkā 1. augustā, šobrīd ļauj palielināt pieejamo biļešu skaitu gan uz pēcpusdienas, gan uz vakara koncertu.

Kopš jaunā studijas albumam “Home” izdošanas šī gada maijā, Hania Rani iemantojusi slavu kā viena no pazīstamākajām savas paaudzes mūziķēm-autorēm. Ieraksts atzinīgi novērtēts gan klausītāju, gan kritiķu vidū, nokļūstot dažnedažādos ēteros un sasniedzot cienījamus pārdošanas rādītājus, piemēram, Lielbritānijā. Hania Rani pārstāv to pēdējās desmitgades pianistu un komponistu saimi, kurā mirdz Nils Frāms (Nils Frahm), Makss Rihters (Max Richter), “Hauschka” un citi laikmetīgās autormūzikas mākslinieki. Māksliniece radījusi darbus stīgu ansambļiem, klavierēm, balsij un elektronikai, uzstājusies prestižajās “Funkhaus” (Berlīne) un “The Roundhouse” (Londona) koncertzālēs, Valsts filharmonijā Varšavā, kā arī festivālos “Open`er”, “Off” un “Eurosonic”, un sola pārcelties uz vēl lielākām skatuvēm, līdzko beigsies “viss šis”.

Hania Rani ir viena no nedaudzajām pianistēm, kurai bijusi iespēja iepazīt Dāvida Kļaviņa radītos instrumentus. Īsi pirms Ventspils instrumenta “mazākais brālis” – “450i”, nokļuva Nila Frāma studijā Berlīnē, mūziķe par tā skanējumu varēja pārliecināties meistara darbnīcā Ungārijā.

 

Internetā: http://haniarani.com/
Ieraksts “Esja” internetā: https://haniarani.bandcamp.com/

 

“Hania Rani” izpilda skaņdarbu “SUN” uz Dāvida Kļaviņa klavierēm “450i”

 

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija"
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF
___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA "Kurzemes filharmonija" mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA "Kurzemes filharmonija", Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Pirkt biļeti