26
Mai
Sākums:18:00
|
Lielā zāle
|
Koncerta ilgums1 h 30 min. / 1 daļa
18.00
-
25.00

Jāņa Šipkēvica solokoncerts SHIPSEA. SILTĀ GAISMĀ

Piedalās:
Jānis Šipkēvics (SHIPSEA),
Una Daniela,
stīgu kvartets.

Koncertprogrammā “Siltā gaismā” Shipsea apvienojis dziesmas, kas, viņaprāt, atspoguļo mīlestības temperatūras plašo diapazonu – no Raiņa “Meitenes ar ledus acīm” līdz karstai kvēlei. Jaunā lasījumā stīgu kvarteta, klavieru un balsu salikumā izskanēs būtiskākās lappuses no Shipsea daiļrades – “Taviem ceļiem”, “Mežaparks”, kā arī jaunākā albuma “Apgaismo mani” dziesmas “Tavi viļņi”, “Pie upes”, “Dunka” un “Siltā gaismā”.

Programmā ietvertas arī skaistākās melodijas, ko savulaik radījis Imants Kalniņš, Keita Buša, Pīters Geibriels, bet līdzās Shipsea uz skatuves kāps jaunā dziedātāja Una Daniela, kā arī burvīgās stīgu kvarteta dāmas.

“Bija ļoti liela mazuma piegarša pēc manas dzimšanas dienas koncerta pagājušā gada augustā un es ļoti gribēju turpināt. Arī pēc publikas atsaucības jutu, ka mums vajadzētu to darīt. Tomēr vienkārši atkārtot man nešķita interesanti, tāpēc šī programma nav dzimšanas dienas koncerta kopija. Šis ir tāds emocionāli trauslāks notikums, bet gatavošanās tam bija tīrākā bauda,” par savu soloprogrammu stāsta Shipsea.

Jāņa Šipkēvica oriģinālmūzikas projekts “Shipsea” tika izveidots 2013. gadā, bet 2022. gadā izdotais albums “Apgaismo mani” kļuva par tā pirmo pilna apjoma albumu. Dziedātājs pārstāvējis arī vokālo apvienību “Cosmos” un kopā ar citu tās bijušo dalībnieku Reini Sējānu izveidojis grupu “Instrumenti”, kā arī realizējis daudzus individuālos projektus. 2020. gadā par darbu Krista Auznieka kameroperā “Tagadne. Time Present”, kas tika komponēta Jāņa Šipkēvica balsij un orķestrim “Sinfonietta Rīga”, saņēma “Spēlmaņu nakts” balvu.

Koncertu organizē SIA “Kurzemes filharmonija”, finansē - Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Ventspils valstspilsētas pašvaldība.

___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA "Kurzemes filharmonija" mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils valstspilsētas  pašvaldības dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA "Kurzemes filharmonija", Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

 

Pirkt biļeti