25
Okt
Sākums:19:00
|
Mazā zāle
7.00

Keno Harihauzena kvartets

Keno Harihauzena kvartets:
Keno Harihauzens  / Keno Harriehausen (klavieres),
Aiše Denīza Birdala / Ayşe Deniz Birdal (čells),
Kārlis Auziņš (saksofons),
Lorencs Haigenhūbers / Lorenz Heigenhuber (kontrabass).

Koncertprogramma "Transformācijas. Starp džeza un klasiskās mūzikas pasaulēm"

Starptautiskā četrotne - saksofonists Kārlis Auziņš, čelliste Aiše Denīza Birdala (Ayşe Deniz Birdal), kontrabasists Lorencs Haigenhūbers (Lorenz Heigenhuber) un pianists Keno Harihauzens (Keno Harriehausen), aizraujoši sakausē džeza un kamermuzicēšanas tradīcijas, iedvesmojoties ne tikai no plaša spektra 20. gadsimta skaņumākslas klasiķiem un dažādiem folkloras slāņiem, bet arī ārpusmuzikālām idejām.

Keno Harihauzena kvarteta sastāvs uzskatāmi parāda grupas neparasto raksturu. Tenorsaksofona, čella, kontrabasa un klavieru kombinācija vairāk veido mūsdienīgu kamermūzikas ansambli nekā džeza grupu. Pianistu un komponistu Keno Harihauzenu interesē netipiski džeza formāti un arī kvartets ir spilgts piemērs mūziķu ansamblim, kurā savu pilnīgāko iemiesojumu atradusi individuālu balsu un nedalāma vienota veseluma daudžķautņainā summa.

 

„Skaņu ainavas [..], kurās ataust spilgti krāsaini un saviļņojoši skaisti mirkļi. [..] Rodas sajūta, ka mūziķi pasniedz mums savas dvēseles kā uz sudraba paplātes. Tā ir pasauli aptveroša un pilnīgi nehermētiska mūzika. Tāds ir izejas punkts, no kura kvartets tālāk attīsta savu unikālo raksturu.”

– Leipziger Volkszeitung, Ulrihs Šteinmecgers

„[Kvartets uzcēlis] lielisku tiltu starp džezu un klasisko mūziku. [.. Viņu] mūzikas izpratne nosaka, ka uzmanības centrā vienmēr ir grupas kopējais skanējums, pat improvizācijai atvēlētajos brīžos. Lai gan kvarteta spēlē atbalsojas tīri džezam raksturīgi žesti, skaidri saklausāms, ka tā saknes meklējamas Eiropas klasiskajā mūzikā.”

– Bernhards Jūgels, Bavārijas Radio

"Daudz runāts par kompozīcijas un improvizācijas attiecībām [džezā], tāpēc kvartetam veltīti atzinības vārdi par to, ka ikviena improvizācija vienlaikus izskan kā spontāna kompozīcija, var izklausīties pēc nolietotas klišejas. Taču Keno Harihauzena kvarteta pieeju no līdzīgiem citu mūziķu centieniem atšķir tas galēji sakāpinātais līmenis, kādā [katrs no dalībniekiem] ik brīdi apzinās grupas kolektīvo priekšnesumu. Ikviens no kvarteta mūziķiem jebkurā acumirklī intuitīvi sajūt, kur ir viņa vieta un kādu lomu viņš spēlē šai elastīgajā muzikālajā kopumā. Turklāt arī lielākas brīvības brīžos viņi savā improvizācijā neaiztraucas kaut kur nekurienē. Visi četri mūziķi precīzi zina ne tikai, kurp viņi grib doties, bet arī to, ka viņi tur tiešām nonāks. Viņi ļoti precīzi noturas savas mūzikas robežās un neļauj nekādām idejām no ārpasaules novērst no tām uzmanību. Lai cik augstu sarežģītības pakāpi sasniegtu kvarteta mūzika, viss tajā attīstās saskaņā ar ļoti dabisku loģiku."

– Volfs Kampmans

 

___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils valstspilsētas  pašvaldības dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Pirkt biļeti