15
Aug
Sākums:19:00
|
Lielā zāle
5.00

klausies | Atvērtā ierakstu sesija

Jau sākot ar 10. augustu koncertzāles “Latvija” Lielā zāle pārtaps par analogo ierakstu studiju. Tajā viena pēc otras notiks divas ierakstu sesijas, katrai noslēdzoties ar publisku atskaņojumu. Ceturtdien, 13. augustā, plkst. 19.00 mūzikas cienītāji ir aicināti kļūt par lieciniekiem Kristapa Vanadziņa trio ierakstu sesijas izskaņai, bet sestdien, 15. augustā, plkst. 19.00 ar koncertu un tikšanos ar klausītājiem noslēgsies projekta “klausies” ieraksts. Plānots, ka abu kolektīvu veikums dienasgaismu vinila skaņuplates formātā ar “Jersika Records” gādību ieraudzīs 2021. gada pavasarī.

“klausies” ir t. s. “spoken word” jeb “runātās dzejas” un improvizētās mūzikas projekts, kurā satikušies latviešu dzejniece Aleksandra Line, latviešu pianists Edgars Cīrulis un dāņu kontrabasists Alberts Reinholds Estergors (Albert Reinholdt Østergaard), lai kopā veidotu stāstus. Pēdējo četru gadu laikā projekts mainīgā starptautiskā sastāvā ir saņēmis augstus Eiropas mūzikas kritiķu un radiostaciju novērtējumus. Debijas albums “17” (Aleksandra Line, Toms Rudzinskis, Artis Orubs, Toms Mikāls) ticis nominēts Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons” kā “2018. gada labākais džeza albums”.

Aleksandra Line raksta dzeju latviešu, krievu un angļu valodā. Būdama mūzikas menedžere, viņa daudz iedvesmojas no mūzikas un mūziķiem. Ikdienā Aleksandra darbojas Latvijas Radio multimediju nodaļā, ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas vieslektore un Latvijas džeza medija “JAZZin.lv” līdzdibinātāja.

Edgars Cīrulis ir latviešu pianists un komponists, “Lielās mūzikas balvas” nominants kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”. Šobrīd piedalās projektos, kur mūzikas žanru robežas saplūst, un cenšas caur mūziku veicināt komunikāciju starp cilvēkiem, kā arī raisīt unikālu un patiesu piedzīvojumu ikvienam klausītājam.

Dāņu komponists un kontrabasists Alberts Reinholds Estergors 2018. gadā saņēmis “Gada mākslinieka džezā” titulu Tverstedā (Tversted), kas padara viņu par pilntiesīgu Ziemeļdānijas džeza mūziķi. Kubas un Brazīlijas džeza ritmu iedvesmots, pievienojot savai mūzikai ziemeļnieciskas harmonijas, Alberts saplūdina žanrus, paša veidotajā muzikālajā ceļojumā daloties pieredzē, smejoties un raudot kopā ar savu klausītāju.

 

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija" sadarbībā ar Ventspils Mūzikas vidusskolu
Atbalsta Ventspils pilsētas dome
___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA "Kurzemes filharmonija" mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA "Kurzemes filharmonija", Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Pirkt biļeti