02
Dec
Sākums:18:00
|
Lielā zāle
|
Koncerta ilgums1 h 30 min. / 1 daļa
PĀRDOTS

Raimonda Tigula koncerts “Skaistākās dziesmas un skaņdarbi"

Piedalās:
komponists Raimonds Tiguls,
Rīgas Doma zēnu koris,
Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra stīgu kvintets,
instrumentālā grupa.
Diriģents Mārtiņš Klišāns.

Koncertzālē “Latvija” komponists Raimonds Tiguls ar Rīgas Doma zēnu kori, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra stīgu kvintetu un instrumentālo grupu diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā tiksies koncertā “Skaistākās dziesmas un skaņdarbi".

Programmā iekļauti skaņdarbi gan no kino filmām, kā piemēram “Mātes piens”, “Likteņa līdumnieki”, gan jauni skaņdarbi, gan tautā jau iemīļotas un Dziesmu svētkos izskanējušas komponista dziesmas .

“Manā gadījumā daiļrade ir cieši saistīta ar manu personīgo dzīvi. Viss, ko es esmu darījis un kādu mūziku es esmu rakstījis, tas viss ir tā, kā es esmu tanī brīdī juties. Es jau esmu teicis, ka katrs skaņdarbs ir mans ļoti personīgs stāsts, piedzīvojums, atmiņas vai no maniem vecvecākiem, vai no vecākiem un kas man ir sakrājies, to es esmu rakstījis. Kas tur ir sanācis, to lai cilvēki vērtē. Esmu mācījies Ventspils Mūzikas vidusskolā, un Ventspils kļuva par pirmo vietu manā dzīvē, kur sāku dzīvot patstāvīga cilvēka dzīvi. Kamēr šeit mācījos – tas bija no 1988. līdz 1992. gadam –, piedzīvoju savas dzīves saturīgākos gadus. Ventspils laiks man iedeva pamatīgu ceļamaizi turpmākajai dzīvei. Mans mācību laiks šajā pilsētā sakrita ne tikai ar manas dzīves jaunu sākumu, bet arī Latvijas valsts neatkarības atgūšanu. Pateicoties dažādiem notikumiem, kas virmoja apkārt tam laikam, ieguvu savu stiprumu. Atmoda, Latvijas nacionālā neatkarības kustība – visi šie lielie notikumi valsts līmenī sakrita arī ar manu pieaugšanu. Mans laiks, kad apsēdos pie baltas lapas, lai sāktu savu dzīvi rakstīt, sakrita ar pārmaiņu laiku, kaut ko absolūti jaunu. Un tas viss, protams, ir atstājis tādu pamatīgu nospiedumu manī, turklāt vēl joprojām, jo tas bija ļoti jaudīgi,” stāsta Raimonds Tiguls.

Raimonds Tiguls - komponists un producents. Saņēmis vairākas Mūzikas ierakstu Gada balvas. Viņa skaņdarbus “Lec, saulīte” un “Dod, Dieviņi” ir iemīļojuši gan Dziesmu svētku dziedātāji, gan klausītāji. Raimonda kora mūzika, pateicoties sadarbībai ar ASV izdevēju E.C.Schirmer/Galaxy, plaši skan pasaulē - gan prestižajā Kārnegija zālē Ņujorkā, gan Seulas Mākslas centrā Korejas Nacionālā kora izpildījumā.

Raimonds Tiguls ir koncertu “Tiguļkalns” veidotājs, tie ir izveidojušies par skaistu tradīciju un kopā būšanu ar Raimonda mūzikas cienītājiem no visas Latvijas.

Rīgas Doma zēnu koris dibināts 1950. gadā un pirms 30 gadiem, izveidojoties Rīgas Doma kora skolai, ir Jāņa Erenštreita vadītā Emīla Dārziņa speciālās mūzikas vidusskolas zēnu kora tradīciju turpinātājs. Kopš 1998. gada kora mākslinieciskais vadītājs un diriģents ir Mārtiņš Klišāns. Koris ir viens no visaktīvāk koncertējošiem kolektīviem. 2001. gadā tas tika novērtēts ar Lielo Mūzikas balvu. Pēc tam vairākas reizes ticis nominēts šim augstajam mūzikas novērtējumam, kā arī mūzikas ierakstu Gada balvai, ko saņēmis par kopprojektu ar Uģi Prauliņu. Jau turpat divus gadu desmitus koris aktīvi iesaistīts vairākos Latvijas Nacionālās operas iestudējumos, piedalījies dramatisko teātru un pat baleta izrāžu muzikālajā noformējumā. Pēdējā desmitgadē koris uzstājies daudzās pasaules koncertzālēs, t.sk. Karaliskajā Albertholā Londonā un labākajās Japānas koncertzālēs, sniedzis koncertus bijušajam ASV prezidentam Barakam Obamam un viņa 400 viesiem Baltajā namā, Lietuvas un Somijas valstu prezidentiem Viļņā un Helsinkos.

Organizators: Kurzemes filharmonija SIA 

___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils valstspilsētas  pašvaldības dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.