09
Apr
Sākums:13:00
|
Lielā zāle
7.00
-
7.00

Koncertcikls ĒRĢEĻMŪZIKA SVĒTDIENĀ | GAISMAI AUSTOT

Piedalās
Marlēna Keine (soprāns),
Ilona Birģele (ērģeles).

 

Koncertzāle „Latvija” šogad sāk jaunu mūzikas ciklu „Ērģeļmūzika svētdienā”, lai tuvāk iepazīstinātu ar ērģeļu daudzkrāsaino skanējumu. Pirmajās Lieldienās koncertā „Gaismai austot” tiks izcelta latviešu komponistu mūzika ar tās cerību nesošo vēstījumu, kā arī dzirdēsim slavenu ārzemju komponistu darbus. Koncertā skanēs komponistu Aivara Kalēja, Marģera Zariņa, Riharda Dubras, Ligitas Sneibes, Romualda Jermaka,  Sezāra Franka. Johana Sebastiāna Baha  un Volfganga Amadeja  Mocarta mūzika.

„Debesu gaismai nav viegli uzaust pasaules tumsībā. „Gaisma spīd tumsībā, un tumsība to neuzņēma,” raksta evaņģelists Jānis. Lieldienu rīta gaisma ir atspīdējusi tiem, kas mūžīgo Gaismu mīlējuši arī tad, kad tā bijusi tiesā, kaunā, ērkšķu vainagā un kapā. Mēs dzīvojam dīvainā mijkrēšļa laikā. Izvēloties savam koncertam nosaukumu „Gaismai austot”, mēs esam gribējušas paust ticībā dibinātu cerību, ka šis ir nevis norieta, bet rītausmas mijkrēslis. Mūzikas valodā par to bieži vien ir pateikts vairāk, nekā ir spēts vai drīkstēts sacīt vārdos,” par koncertu stāsta operdziedone Marlēna Keine un ērģelniece Ilona Birģele.

 

Marlēna Keine pieteikusi sevi kā daudzpusīgu dziedātāju gan operas, gan operetes žanrā. Māksliniece piedalījusies Igaunijas Nacionālās operas, Latvijas Nacionālās operas, Latvijas Operetes fonda iestudējumos un ir vairāku starptautisku konkursu laureāte. Viņas lomu repertuārā ir Barbarīna V. A. Mocarta operā „Figaro kāzas”, Papagena V. A. Mocarta operā „Burvju flauta”, Fraskita Ž. Bizē operā „Karmena”, Maija Z. Liepiņa operā „Turaidas Roze”, Adele J. Štrausa operetē „Sikspārnis” un citas.

Ērģelniece Ilona Birģele regulāri uzstājas gan Latvijā, gan ārpus tās: Vācijā, Šveicē, Čehijā, Holandē, Zviedrijā, Somijā, Izraēlā, Kazahstānā un citur. Viņa sadarbojusies ar daudziem Latvijas solistiem un bijusi vairāku latviešu komponistu darbu pirmatskaņotāja. Ērģelniece arī piedalījusies vairākos starptautiskos ērģeļmūzikas konkursos un festivālos, bet kopš 2013. gada ir ērģeļu dueta „Riga Organum Duo” dalībniece.


Koncertu organizē SIA „Kurzemes filharmonija”. Pasākumu finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Ventspils valstspilsētas pašvaldība.

 

Pirkt biļeti