11
Jūn
Sākums:13:00
|
Lielā zāle
|
Koncerta ilgums50 min.
7.00
-
7.00

Ērģeļmūzika svētdienā 2. koncerts | LARISA BULAVA (ērģeles), JURIS VIZBULIS (tenors)

PIEDALĀS

Larisa Bulava (ērģeles),
Juris Vizbulis (tenors).

Koncerts "Par katru stundu Dievam pateicos!"* piedāvā piepildītu garīgās mūzikas paleti dažādām klausītāju gaumēm. Programmā dzirdēsiet pazīstamus pasaules un latviešu komponistu darbus. Koncertā skanēs Johana Sebastiāna Baha,  Georga Frīdriha Hendeļa, Ludviga van Bēthovena, Sezāra Franka, Jāņa Kalniņa un Jāņa Ivanova mūzika, kas ļauj izbaudīt gan ērģeļu solo, gan skaņdarbus ērģelēm un tenora balsij.

PROGRAMMA

Johans Sebastians Bahs (1685-1750)
Fantāzija par korāli "Nāc, Svētais gars" (Komm, heiliger Geist), BWV 651
Korālis no 147. kantātes "Jēzus paliek prieks mans īstais" (Jesus bleibet meine Freude), BWV 147

Georgs Frīdrihs Hendelis (1685-1759)
Rečitatīvs un ārija no oratorijas "Mesija"
(Comfort Ye, My People - Ev'ry Valley Shall Be Exalted), HWV 56 / Pt.1

Makss Rēgers (1873-1916)
"Ave Maria", Op. 63 Nr. 7

Divas Hugo Volfa (1860-1903) dziesmas Maksa Rēgera aranžējumā balsij un ērģelēm /
Eduarda Mērikes (1804-1875) dzeja
"Dusošais Jēzusbērns" (Schlafendes Jesuskind)
"Lūgšana" (Gebet)

Frančesko Paoli Tosti ( 1846-1916) / Karmelo Erriko (1848 – 1892) dzeja
"Ave Maria"

Frančesko Paoli Tosti ( 1846-1916) / Džuzepes Džusti (1809-1850) dzeja
"Lūgšana" (Preghiera)

Sezārs Franks (1822-1890)
Korālis la minorā

Jānis Kalniņš (1904-2000) / Kārļa Skalbes (1879-1945) dzeja
"Par katru stundu Dievam pateicos"

Koncertu organizē SIA „Kurzemes filharmonija”. Pasākumu finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Ventspils valstspilsētas pašvaldība.

 

PAR IZPILDĪTĀJIEM

Ilggadēja Rīgas Doma ērģelniece un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesore Larisa Bulava ir nozīmīga Latvijas mūzikas personība. Ērģelniece daudz koncertējusi Latvijā un ārvalstīs, piedalījusies festivālos, ierakstu sesijās televīzijā, radio un ierakstu studijās. Larisas Bulavas skaņdarbu interpretācijas raksturo smalka ērģeļu reģistrācija, kura balstās muzikālā materiāla, krāsu un nianšu izpratnē. Pēc ērģeļspēles apguves J.Vītola Latvijas Valsts konservatorijas ērģeļu klasē, prof. Nikolaja Vanadziņa vadībā un Leipcigas mūzikas augstskolā pie profesora Volfganga Šeteliha tālāko Larisas Bulavas meistarību galvenokārt veidojis pašas darbs.

 

Latvijas Nacionālās operas tenors Juris Vizbulis koncertē Latvijā un ārvalstīs, piedāvājot klausītājiem garīgās mūzikas programmas balsij un ērģelēm, kā arī kamermūzikas koncertus. Sadarbībā ar franču ērģelniekiem regulāri notiek viņa koncerti Francijas baznīcās. Savukārt viņa nozīmīgāko operlomu repertuārā ir Bastjēns (V. A. Mocarta opera “Bastjēns un Bastjenna”) un Herolds (kameropera “Līsistrate” pēc Aristofāna lugas), kā arī Latvijas Nacionālajā operā interpretētais Tamino (V. A. Mocarta “Mazā burvju flauta”), Trikē (P. Čaikovska “Jevgeņijs Oņegins”) un Alfrēds (J. Štrausa “Sikspārnis”).

 

 


*Koncerta nosaukumā izmantots Jāņa Kalniņa dziesmas "Par katru stundu Dievam pateicos!" nosaukums. Dziesma iekļauta koncerta programmā.

___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA "Kurzemes filharmonija" mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils valstspilsētas  pašvaldības dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA "Kurzemes filharmonija", Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Pirkt biļeti