15
Jan
Sākums:19:00
|
Mazā zāle
18.00

Koncertcikls MA I Vladislavs Nastavševs

Šī gada pirmajā laikmetīgās autormūzikas cikla “Ma” koncertā, kas notiks jau šosestdien, 15. janvārī, koncertzālē “Latvija” viesosies režisors, dziesmu autors un izpildītājs Vladislavs Nastavševs.

“Bieži  dziesmas kļūst par sava veida emocionālām skicēm manām turpmākajām izrādēm. Tādas kā akvareļu skices,” atklāj Vladislavs Nastavševs, kurš Latvijas publikai pazīstams ne vien kā spilgts, bezkompromisa režisors, bet arī kā komponists, kurš savas dziesmas izpilda pats.

Ventspils koncertā skanēs dziesmas ar Mihaila Kuzmina un Semjona Haņina dzeju, mūzika no režisora veidotajiem iestudējumiem un citi autordarbi.

Vladislavs Nastavševs dzimis Rīgā. Pirmo muzikālo izglītību ieguvis Pāvula Jurjāna mūzikas skolā, kur mācījās vijoles un klavierspēli. Apmeklējis privātstundas pie teātra pedagoģes Lidijas Stiebras. Aktiermākslu studējis Sanktpēterburgas Valsts Teātra institūta aktiermeistarības nodaļā režisora Ļeva Dodina vadībā. Režiju apguvis Londonā Teātra mākslas augstskolā.

Nastavševa izrādēm, kas nereti mēdz būt izteikti provokatīvas, raksturīga estētiski izsmalcināta, bet nežēlīga poētika, kas aktieriem liek balansēt uz emocionālas un fizioloģiskas savas varēšanas robežas.

Karjeras laikā Vladislavs Nastavševs vairākkārt nominēts un saņēmis “Spēlmaņu nakts” balvas. 2012. gadā ieguvis Prāgas kvadriennāles zelta medaļu kategorijā “Par izrādes scenogrāfiju” izrādei “Jūlijas jaunkundze”, bet 2017. gadā izrāde “Kuzmins. Forele caursit ledu” tika nominēta Krievijas teātra balvai “Zelta maska” kategorijā “Gada lielās formas izrāde”.

Arī trauslajos pandēmijas apstākļos Vladislavs Nastavševs turpina darboties, iestudējot izrādes  gan Latvijā, gan Krievijā.

 

Pasākums paredzēts tikai vakcinētām vai Covid-19 pārslimojušām personām, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Bērniem, kuri sasnieguši 12 gadu vecumu, jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu skrīninga testu, kas veikts izglītības procesa ietvaros. Bērniem līdz 12 gadu vecumam tests nav jāuzrāda.

 

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija"
Atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldība, Valsts Kultūrkapitāla fonds

Pirkt biļeti