08
Okt
Sākums:18:00
|
Lielā zāle
BEZMAKSAS

Koncertprogramma Līvu sasaukšanās

Koncertprogrammas LĪVU SASAUKŠANĀS pamatā ir mūzikas albumā JŪRD.SAKNES.ROOTS dzirdamie skaņdarbi. Tas apkopo izzūdošo Vidzemes, Kurzemes lībiešu un Latvijā dzīvojošo lībiešu radu tautu kultūrvēsturisko mantojumu – tautasdziesmas, kas kalpoja par iedvesmu šim muzikālajam pētījumam. Īpaši šim notikumam komponists Uģis Prauliņš radīja skaņdarbu ciklu "Līvu sasaukšanās" Saulkrastu jauktajam korim ANIMA un diriģentei Laurai Leontjevai, solistiem un instrumentālajam etno ansamblim.

Koncertprogramma LĪVU SASAUKŠANĀS uz skatuves pulcē vairāk nekā piecdesmit mūziķu Lauras Leontjevas vadībā, mākslinieciski atspoguļojot nepieradināto un vitālo lībiešu dabu un valodas pirmatnīgo skanējumu. Tajā skan kā Uģa Prauliņa, tā arī Edgara Beļicka, Laimas Jansones, Julgī Staltes, Elīnas Oses un Lauras Leontjevas radīta mūzika.

Ar šo koncertprogrammu mūsu mērķis ir aktualizēt un popularizēt lībiešu kultūras bagāto, taču ļoti strauji izzūdošo mantojumu, atveidot to dzīvu un mūsdienīgu šodienas kultūrvidē, kā arī veicināt piederības un identitātes sajūtu ar vietu, no kuras nākam mēs paši. Kā saka komponists Uģis Prauliņš par skaņdarbu ciklu "Līvu sasaukšanās": "(..) izdevās sasaukt kopā visus Latvijas somugrus – līvus, leivus, lucus: somugru dienvidu robežas ciltis ar to atbalsīm Sāremā un Pērnavā."

Pasākumu rīko nodibinājums „Ventspils lībiešu apvienība Rānda” un Līvu savienības Ventspils nodaļa sadarbībā ar LU Lībiešu institūtu. Lībiešu kultūras dienas finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Kurzemes plānošanas reģions, Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Ventspils pilsētas dome un Igors Skoks. Lībiešu kultūras dienu Ventspilī sadarbības partneri ir Ventspils Galvenā bibliotēka, SIA Kurzemes filharmonija un Ventspils Kultūras centrs.