07
Jūn
Sākums:21:00
BEZMAKSAS

Koncerts bez cilvēkiem | Gregor Schwellenbach

7. jūnijā plkst. 21.00 gan ventspilniekiem, gan koncertzāles “Latvija” sociālā tīkla Facebook sekotājiem būs vēl viena iespēja piedzīvot klaviermūzikas performanci, ko īpaši interaktīvajai instalācijai “Koncerts bez cilvēkiem”, uz Dāvida Kļaviņa instrumenta “470i” būs sagatavojis vācu komponists, aranžētājs un izpildītājmākslinieks Gregors Švellenbahs (Gregor Schwellenbach).

Instalāciju “Koncerts bez cilvēkiem”, kas koncertzālē atradīsies vēl tikai līdz nedēļas beigām, veidojis video mākslinieks un scenogrāfs -8. Mākslas objekts, proti, improvizēta zāle ar tukšām apmeklētāju sēdvietām un lielu video ekrānu, izvietots kafejnīcas zonā. Katru vakaru apmēram 40 minūšu gara priekšnesuma laikā koncertzāles Lielajā zālē uz Dāvida Kļaviņa radītā instrumenta “470i” ar pašspēlējošā mehānisma palīdzību tiek atskaņota dažādu autoru klaviermūzika. Publika koncertu var redzēt un dzirdēt no ārpuses, atrodoties aiz fasādes stikla sienas.

Gregors Švellenbahs, kurš pērnā gada augustā viesojās koncertzālē “Latvija”, lai kopā ar kolēģiem atskaņotu Stīva Reiha (Steve Reich) darbu “Six Pianos”, nav tikai pianists. Mākslinieks apguvis 12 instrumentu spēli un viņa radītā un atskaņotā mūzika pārstāv tikpat plašu žanru spektru – laikmetīgo, avangarda popmūziku, elektronisko mūziku u. c. Gregora kompozīcijas un aranžijas bieži tiek izmantotas filmās, TV, radio un teātrī. Viņa sadarbības partneru lokā ir grupas “CAN” dibinātājs Irmins Šmits (Irmin Schmidt), dāņu tehnomūzikas pārstāvis un dīdžejs “Kölsch”, vācu reperis “Megaloh”, amerikāņu kulta kolektīvs “Lambchop”, kā arī Londonas Simfoniskais orķestris. Kopš 2016. gada viens no Gregora Švellenbaha galvenajiem projektiem ir “Six Pianos”, kura idejas pamatā ir sešu pianistu sadarbība, izpildot Stīva Reiha 1973. gadā radīto tāda paša nosaukuma kompozīciju.

Nepilnu pusstundu ilgo Gregora Švellenbaha priekšnesumu 7. jūnijā plkst. 21.00 būs iespēja vērot gan pie koncertzāles “Latvija”, Lielajā laukumā 1, Ventspilī, gan tiešsaistē koncertzāles “Latvija” Facebook lapā.

 

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija"
Atbalsta Ventspils pilsētas dome
___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA "Kurzemes filharmonija" mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA "Kurzemes filharmonija", Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.