23
Dec
Sākums:19:00
BEZMAKSAS

Koncerts Ventspils baptistu baznīcā | Ceļā uz gaismu

Sagaidot Ziemassvētkus, 23. decembrī plkst. 19:00 uz tradicionālo koncertu Ventspils baptistu baznīcā ielūdz jauktais koris "Ventspils", Ventspils Kamerorķestris, solisti un diriģents Aigars Meri.

Koncertā izskanēs Johana Sebastiana Baha, Georga Filipa Telemaņa, Dītriha Bukstehūdes, Arama Hačaturjana un Ģirta Celmiņa, Mortena Lauridsena un Jāņa Aišpura skaņdarbi.

Johana Sebastiana Baha Koncerts divām vijolēm un orķestrim BWV 1043 radīts laika posmā no 1717. gada līdz 1723. gadam un ir viens no pazīstamākajiem komponista darbiem, kā arī spilgts koncerta žanra piemērs vēlīnā baroka periodā.
Koncerta trīs daļas – Vivace, Largo ma non tanto un Allegro, izskanēs Ventspils Kamerorķestra, Zanes Volbergas (klavesīns) un solistu – Sanitas Salmanes un Unas Lotes Vītoliņas izpildījumā.

Georga Filipa Telemaņa Koncerts trijām vijolēm, stīgām un klavesīnam TWV 53 : F1 ir daļa no instrumentālās mūzikas cikla “Tafelmusik”. Par šo ciklu, kas ir viens no pazīstamākajiem komponista skaņdarbiem, pats Telemans savulaik teicis: ““Tafelmusik” man kādreiz noteikti atnesīs pasaules slavu, es nekad neesmu šaubījies par skaņdarba vērtību.”
Ventspils atskaņojumā piedalīsies Ventspils Kamerorķestris, Zane Volberga(klavesīns) un solisti - prof. Juris Švolkovskis, Aija Frišenfelde un Jekaterina Rosuščana.

Dītrihs Bukstehūde  tiek uzskatīts par vienu no nozīmīgākajiem vācu baroka komponistiem. Par autoritāti laikabiedru acīs liecina fakts  -   J.S. Bahs savulaik ar kājām devies apciemot Bukstehūdi, mērojot vairāk nekā 400 kilometrus tālu ceļu.
Dītriha Bukstehūdes Ziemassvētku kantātes “Das neugeborne Kindelein” atskaņojumā Ventspils Kamerorķestrim un Zanei Volbergai (klavesīns) pievienosies jauktais koris “Ventspils”.

Līdzās iepriekšminētajiem skaņdarbiem koncertprogrammā iekļauts arī armēņu komponista Arama Hačaturjana Adadžo no baleta “Spartaks”. Iecere par baletu, kas autoram radās jau tālajā 1941. gadā, tika realizēta vien pēc ceļojuma uz Romu 1950. gadā, kur komponists apciemoja slaveno Romas Kolizeju un Apija ceļu.
Koncertā baptistu baznīcā tiks atskaņots Roberta Longfīlda veidots pārlikums klavierēm un sīgu instrumentu orķestrim. Pie klavierēm - Zane Volberga.

Koncertā “Ceļā uz gaismu” izskanēs arī ģitārista un komponista Ģirta Celmiņa jaundarbs stīgu orķestrim un sitaminstrumentiem “No ausmas līdz rietam”, amerikāņu komponista Mortena Lauridsena kora dziesma “O Magnum Mysterium”, kā arī Jāņa Aišpura kompozīcija ar Rutas Štelmaheres dzeju korim, klavierēm un čellam “Gaisma”, kas nesen piedzīvoja pasaules pirmatskaņojumu projekta “Ventspils rakstnieku mājas stāsti” ietvaros. Solisti – Zane Volberga (klavieres), Pēteris Ozoliņš (čells).

 

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija"
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF
___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA "Kurzemes filharmonija" mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA "Kurzemes filharmonija", Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.