18
Jan
Sākums:19:00
|
Lielā zāle
|
Koncerta ilgums1h 40min. / Koncerts 2 daļās
10.00
-
15.00

Koncerts LATVIJA EIROPĀ, EIROPA LATVIJĀ | Valsts Akadēmiskais koris „Latvija”

Valsts Akadēmiskais koris „Latvija”
Pie diriģenta pults: kora mākslinieciskais vadītājs un diriģents Māris Sirmais

1. daļa | Eiropa | Riharda Štrausa, Gustava Mālera, Arvo Perta, Svena Dāvida Sandstrema un Mateja Kastelica mūzika.
2. daļa | Latvija | Ērika Ešenvalda, Pētera Vaska, Artura Maskata, Pētera Plakiža, Marģera Zariņa un Raimonda Tigula skaņdarbi.


Koncertā skanēs mūzika, kas iekarojusi klausītāju sirdis gan Eiropas, gan pasaules koncertzālēs tieši Valsts Akadēmiskā kora „Latvija” interpretācijā. Programmā kora iemīļoto komponistu darbi.

„Šī ir unikāla programma, iekļaujot tādus Eiropas kormūzikas šedevrus, ko pasaulē atskaņo salīdzinoši reti to apjomīgo daudzbalsību dēļ, piemēram, Riharda Štrausa un Gustava Mālera opusi. Līdzās tiem arī mūsdienu komponistu – Arvo Perta, Svena Dāvida Sandstrema un jaunā, sevi spilgti pieteikušā slovēņu komponista Mateja Kastelica mūzika. Koncerta otrajā dāļā izskanēs latviešu komponistu mūzika, ko vieno mīlestības tēma. Tie ir komponisti, kuru darbi izskanējuši visplašākajā mērogā un neprasa komentārus.” (Māris Sirmais)

Valsts Akadēmiskais koris „Latvija” – viena no Latvijas kultūras vērtībām, kas cauri gadu desmitiem parāda latviešu kora tradīcijās izkopto mūzikas spēku, augsto kvalitāti un profesionalitāti. Kopš 1997. gada kora mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents ir Māris Sirmais. Kora repertuārā ir vokāli instrumentālie darbi – oratorijas, kantātes, mesas, rekviēmi, simfonijas, operu koncertuzvedumi. Tā ir mūzika, kas tapusi laikā no agrīnās renesanses līdz mūsdienām. Koris savu repertuāru nemitīgi papildina ar novatoriskiem skaņdarbiem dažādos žanros sākot ar džeza kompozīcijām un beidzot ar vokāli-instrumentāliem pasaules pirmatskaņojumiem. Kora sniegums augstu novērtēts ne tikai Latvijā, bet Baltijas lielāko profesionālo kori regulāri savās koncertprogrammās vēlas redzēt arī pasaules izcilākie diriģenti un orķestri.

Koncertu finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Ventspils valstspilsētas pašvaldība.

Organizē SIA „Kurzemes filharmonija”

Pirkt biļeti