01
Apr
Sākums:17:00
|
Lielā zāle
|
Koncerta ilgums1 h 50 min. | 2 daļas
15.00
-
25.00

Koncerts LNSO, PELTOKOSKI, ŠTRAUSS UN ŠNITKE VENTSPILĪ

  • Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris,
  • Darja SMIRNOVA, Georgs SARKISJANS / vijole
  • Diriģents Tarmo PELTOKOSKI

Programmā:

  • Rihards ŠTRAUSS simfoniskā poēma “Dons Žuans”
  • Rihards ŠTRAUSS simfoniskā fantāzija no operas “Sieviete bez ēnas”
  • Alfrēds ŠNITKE Trešais Concerto grosso divām vijolēm un orķestrim
  • Rihards ŠTRAUSS svīta “Rožu kavalieris”

 

 “LNSO, Peltokoski, Štrauss un Šnitke” būs atkalsatikšanās ar orķestra māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu Tarmo Peltokoski, ko publika paspējusi iepazīt un iemīļot jau rudens-ziemas koncertu laidienā. 31. martā koncerts izskanēs Rīgā, Lielajā ģildē, kur visas publikas vietas jau aizņemtas, līdz ar to, 1. aprīlī došanās uz Ventspili un koncertzāli “Latvija” piedāvā vēl vienu iespēju noklausīties Riharda Štrausa un Alfrēda Šnitkes skaņdarbus Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra izpildījumā, turklāt diriģenta Tarmo Peltokoski vadībā, kurš uz koncertzāles “Latvija” skatuves kāps pirmo reizi.

Koncertā būs iespējams bagātīgi iepazīt Riharda Štrausa simfoniskās mūzikas opusus. Dona Žuana portretējums, salīdzinot ar Mocarta pirms simts gadiem radīto attēlojumu, te atklāj jaunas nianses par nesātīgo mīlnieku. Izskanēs arī simfoniskā fantāzija no simbolisma pilnās operas “Sieviete bez ēnas”, ko pats komponists dēvējis par “pēdējo romantisko operu”. Savukārt svīta “Rožu kavalieris” caur komēdijas un pārspīlētas melanholijas prizmu uzburs 18. gadsimta Vīni.

Alfrēda Šnitkes Trešā Concerto grosso partitūras lappusēs būsim liecinieki muzikālai vēstures un tagadnes sadursmei. Tajā galvenās lomas spēlēs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncertmeistars Georgs Sarkisjans un vijoļu grupas mūziķe Darja Smirnova.

 

Darja Smirnova no 2007. gada ir LNSO I vijoļu grupas koncertmeistara vietniece un kopš 2002. gada pirmā vijole un soliste kamerorķestrī “Sinfonia concertante” un ir arī viena no tā tapšanas iniciatorēm.

Savukārt Georgijs Sarkisjans kopš 2015. gada ir LNSO koncertmeistars, ko apvieno ar muzicēšanu Vācijas orķestros un dažādos kameransambļos. Divas reizes – 2016. un 2021. gadā –  nominēts Lielajai mūzikas balvai. Kā solists uzstājies ar Diseldorfas, Roberta Šūmaņa Mūzikas akadēmijas simfoniskajiem orķestriem, Bonnas Klasiskās filharmonijas orķestri, Ziemeļreinas-Vestfālenes Valsts jauniešu orķestri un citiem. 

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija", pasākumu finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Ventspils valstspilsētas pašvaldība.

 

Pirkt biļeti