13
Jan
Sākums:17:00
|
Lielā zāle
Biļetes drīzumā!

Koncerts “Trīs Osokini Ventspilī”

Osokinu dinastijas pianisti – tēvs Sergejs un dēli Andrejs un Georgijs Osokini – koncertā “Trīs Osokini Ventspilī” izpildīs Rietumeiropas un latviešu komponistu klaviermūzikas šedevrus. Pianisti spēlēs dažādos sastāvos – solo, divatā un pat trijatā, visā krāšņumā parādot trīs flīģelu spēku. Skanēs plaši pazīstami klasiskā repertuāra darbi un īpaši šim koncertam veidoti pārlikumi, tādējādi padarot šo vakaru par  īstiem svētkiem gan klasiskās mūzikas gardēžiem, gan plašākai mūzikas mīļotāju auditorijai.

Trīs Osokini ir pianisma mākslas zīmols. Sergejs Osokins un viņa dēli pasaules mūzikas arēnā ienākuši ar savu unikālo klavieru skanējumu. Katrs pieskāriens klavieru taustiņiem ir pārdomāts, izjusts un pārvērsts netveramās skaņu vibrācijās, kas atklāj mūzikas niansēto skanējumu. Spēlēt kopā ir viņu radošais izaicinājums, jo viņi katrs pats par sevi ir spoža un talantīga personība.

Visi trīs Osokinu dinastijas mūziķi saņēmuši Latvijas augstāko apbalvojumu mūzikā – Lielo Mūzikas balvu. Dinastijas jaunākais pārstāvis Georgijs Latvijai atnesa spožu panākumu, kļūstot par diplomandu leģendārā Fridirika Šopēna konkursā Varšavā. Tā ir spožākā uzvara Baltijas valstīm pēc neatkarības atgūšanas, bet mūziķi šo konkursu dēvē par Olimpiskajām spēlēm — tas notiek reizi piecos gados, piedaloties vairāk nekā 450 pianistiem no visas pasaules. Trīs Osokinu koncertieraksts ticis translēts Vācijas interneta televīzijā “Klassik.TV”. 2018. gadā tika izdots viņu pirmais studijas albums “Trīs Osokini latviešu klaviermūzikā”, kas veltīts Latvijas valsts simtgadei.

Osokinu kopīgie koncerti ir notikums ar dziļi pārdomātu vēstījumu, kuros allaž skan klaviermūzikas zelta repertuārs un klasiskās mūzikas šedevri oriģinālos pārlikumos divām un pat trim klavierēm.

Organizators: Kurzemes filharmonija SIA .

Biļetes pārdošanā drīzumā!

 ___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils valstspilsētas  pašvaldības dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv. 

Pirkt biļeti