07
Mai
Sākums:18:00
|
Lielā zāle
BEZMAKSAS

Koncertuzvedums SAVAS ZEMES SARGS I Zemessardzes orķestris un Zemessardzes koris STARS

Piedalās: Zemessardzes orķestris, Zemessardzes koris “Stars”
Diriģents: kapteinis Andis Karelis
Solisti: Luīze Krasta, Gita Puikevica-Puikevska, Andika Laima Karele, Gundars Silakaktiņš, Jānis Igaunis, Misters Krūmiņš un repa mākslinieks R.2.R.S.

Ieeja ar bezmaksas ielūgumiem, kurus var saņemt
- koncertzāles ”Latvija” biļešu kasē
- elektroniski www.eventbrite.com
- piesakot pa tālr. 29299329

Koncertuzveduma stāsts vijas caur pagātni un vēsta par mūsdienu cilvēkiem un sargiem, kas savu zemi gatavi sargāt dažādos veidos. Apzinoties un cienot pagātni, mēs varam pilnvērtīgāk dzīvot pašreiz un domāt par nākotni.

Koncertprogrammā iekļautas žanriski daudzveidīgas vokāli instrumentālas kompozīcijas, pilnskanīgam un orķestrālam skanējumam mijoties ar stilistiski dažādu solistu izpildītām dziesmām. Programmā iekļautās kompozīcijas lielākoties veidojusi komponiste un koncertuzveduma producente Inga Meijere, radot gan oriģināldarbus, gan aranžējot citu tautā iemīļotu latviešu autoru dziesmas, kā arī īpašā mūsdienīgā veidā ietērpjot latviešu tautasdziesmas, atgādinot, ka tās nekad nenoveco un vienmēr ir aktuālas. “Šobrīd mūsu vēstījums iegūst jaunu nozīmi un jēgu. Tas aicina apzināties, ka mums pašiem ir jāsargā sava zeme. Protams, mūsu sabiedrotie ir mūsu drošības garants, bet vispirms arī mums pašiem ir jārūpējas par savu zemi, lai arī citi vēlētos palīdzēt to sargāt. Jo vairāk cienīsim savu kultūru, būsim lepni par mūsu kultūras bagātību, jo vairāk arī citi mūs cienīs,” aicina Inga Meijere.

 

Koncerts tiek rīkots sadarbībā ar Ventspils valstspilsētas pašvaldību.

Organizators: Latvijas Republikas Zemessardzes štābs.