27
Jūl
Sākums:19:00
|
Lielā zāle
|
Koncerta ilgums1 h 20 min.
PĀRDOTS

Koncertzāles “Latvija” jubilejas koncerts

Piedalās:
Ksenija Sidorova (akordeons),
Aigars Reinis (ērģeles),
Reinis Zariņš (klavieres)

Koncertzāles "Latvija" četru gadu jubilejas koncertā akordeoniste Ksenija Sidorova, pianists Reinis Zariņš un ērģelnieks Aigars Reinis - mūziķi ar starptautisku muzikālo pieredzi un atpazīstamību, vairākkārtēji Lielās Mūzikas balvas ieguvēji, veidos vēl nepieredzētu taustiņinstrumentu trio.

Pasaulē zināmie Latvijas mākslinieki atskaņos jaunradītu koncertprogrammu, kurā izskanēs gan nozīmīgas pasaules klasiskās mūzikas pērles, gan vairāki spilgti latviešu mūsdienu komponistu jaundarbi un aranžējumi. Jaunus skaņdarbus koncertprogrammai veido komponists, Ventspils mūzikas vidusskolas pasniedzējs Rihards Dubra, saksofonists un komponists Aigars Raumanis, bet koncerta noslēgumā izskanēs īpaši šim notikumam jaunradīta komponista Raimonda Tigula versija skaņdarbam "Dod, Dieviņi".

Koncertu organizē SIA „Kurzemes filharmonija”, atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldība.

Ksenija Sidorova ir viena no pasaulē pazīstamākajām Latvijas māksliniecēm un tiek dēvēta par “akordeona princesi”. Viņas repertuārā ir gan jaundarbi, kas tapuši sadarbībā ar tādiem komponistiem kā Karls Dženkinss, Hanss Abrahamsens, Stefano Džervazoni un citiem, gan džeza un tautas mūzikas iedvesmoti skaņdarbi, tādējādi piedāvājot klausītājiem plašu muzikāli stilistisko amplitūdu. Ksenija Sidorova uzstājusies kopā ar labākajiem Latvijas un Eiropas orķestriem, piedalījusies festivālos Francijā, Šveicē, Itālijā, Apvienotajā Karalistē un citur, turpinot iekarot aizvien jaunas skatuves un klausītāju sirdis visā pasaulē.

Pianists Reinis Zariņš ir spožs solists, prasmīgs kamermūziķis un dziļi pārdomātu interpretāciju meistars. Reinis Zariņš uzstājies pasaules labākajās koncertzālēs – Ņujorkas Kārnegī koncertzālē, Londonas Vigmora zālē, Amsterdamas Concertgebouw koncertzālē, daudz muzicējis arī Latvijā un ne tikai lielajās pilsētās. Vienpadsmit starptautisku konkursu laureāts. Ieskaņojis vairākus kritiķu augsti vērtētus diskus.

Aigars Reinis ir viens no labākajiem Latvijas ērģelniekiem un daudzu starptautisku un Latvijas mūzikas projektu dalībnieks. Viņa muzikālo sadarbības partneru vidū ir Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”, Latvijas Radio koris, kamerkoris "Ave Sol". Aigars Reinis veidojis kopējas programmas ar diriģentiem Māri Sirmo, Sigvardu Kļavu, Gunti Kuzmu, solistiem Ēriku Kiršfeldu, Martu Spārniņu, Elīnu Endzeli, Aigaru Raumani, Rogerio Gonsalves un daudziem citiem.

Komponista, Lielās mūzikas balvas laureāta un Ventspils mūzikas vidusskolas pasniedzēja Riharda Dubras jaunrade cieši saistīta ar sakrālo mūziku. Komponista rokrakstu veidojis gan minimālisms, gan gregorika un renesanses mūzika, turklāt galvenokārt tās filozofiskā puse.

Koncertzāles četru gadu jubilejas koncertā kā mūzikas autors debitēs saksofonists un Lielās mūzikas balvas ieguvējs Aigars Raumanis. Viņš muzicējis Latvijas vadošo orķestru sastāvos, bet solista ampluā arī ar "Sinfonietta Rīga", “Sinfonia Concertante”, Lietuvas Nacionālās filharmonijas kamerorķestri, Latvijas Radio kori un citiem kolektīviem.

Pazīstamais komponists un ierakstu producents Raimonds Tiguls saņēmis vairākas Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvas, rakstījis mūziku teātriem un kino. Slavenākās komponista kora dziesmas "Dod, Dieviņi" un "Lec, Saulīte" kļuvušas par stabilām vērtībām Latvijas koru kustībā, savukārt skaņdarbs korim un hengam "Monnlight Sound Design" izdots Amerikā un guvis popularitāti visā pasaulē.

___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA "Kurzemes filharmonija" mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils valstspilsētas  pašvaldības dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA "Kurzemes filharmonija", Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.