04
Mar
Sākums:19:00
|
Lielā zāle
12.00
-
18.00

Kremerata Baltica & Lucas Debargue

 

4. martā Ventspilī, koncertzālē “Latvija” pirmoreiz viesosies Gidona Krēmera vadītais kamerorķestris “Kremerata Baltica” un franču pianists Likā Debargs (Lucas Debargue).

Izcilā latviešu vijolnieka Gidona Krēmera pirms gandrīz 23 gadiem dibinātais un šobrīd pasaulē viens no daudzinātākajiem Baltijas valstu kameransambļiem kopā ar klavierspēles virtuozu Likā Debargu Ventspilī izpildīs poļu komponistu mūziku – Miloša Magina (Milosz Magin) Trešo klavierkoncertu un Mečislava Veinberga (Mieczysław Weinberg) Klavieru kvintetu Andreja Puškareva (Andrei Pushkarev) aranžējumā. Savukārt, vakara ievadā kamerorķestra sniegumā būs klausāma Kšištofa Penderecka (Krzysztof Eugeniusz Penderecki) apjomīgā “Poļu rekviēma” daļa “Chaconne”.

Likā Debargs ir Latvijas publikai labi zināms un iemīļots mūziķis. Kopš žilbinošā snieguma Starptautiskajā Čaikovska konkursā Maskavā 2015. gadā viņš šeit viesojies jau vairākkārt. Konkurss, kurā pianists daudzuprāt “sacēla īstu vētru”, Likā Debargam ļāvis izveidot spilgtu starptautisku karjeru. Līgums ar aģentūru “Columbia Artists Management Inc.” par mūziķa māksliniecisko interešu pārstāvniecību pēdējo gadu laikā ir nodrošinājis neskaitāmus koncertus uz pasaules prestižāko koncertzāļu skatuvēm gan solo priekšnesumos, gan sadarbojoties ar ievērojamākajiem orķestriem un diriģentiem - Valēriju Gergijevu, Vladimiru Fedosejevu, Vladimiru Jurovski, Andreju Boreiko, t.sk. arī ar Gidonu Krēmeru un “Kremerata Baltica”.

“Savu brīnišķīgo kolēģu teiktajā ieklausos vienmēr. Daudzus lieliskus padomus man ir devis Gidons Krēmers, sadarbību ar viņu atceros ar neticamu prieku. Viņš man ir paraugs gan kā mūziķis, gan kā personība, viņš mani iedvesmo, un es ar ārkārtīgu cieņu izturos pret šo cilvēku, meistaru, filozofu,” par savām attiecībām ar diriģentu kādā intervijā savulaik stāstījis L. Debargs, kurš šajā sezonā muzicēs kopā ar “Kremerata Baltica”, debitēs uz Kārnegi zāles galvenās skatuves ASV, uzstāsies Bostonā, Toronto, Monreālā, kā arī dosies kopīgā turnejā kopā ar Krievijas Nacionālo orķestri un maestro Pletņevu.

Gidona Krēmera un “Kremerata Baltica” vārdi Latvijas publikai komentārus neprasa. Katra jauno, aizrautīgo un izcilo Baltijas mūziķu kolektīva viesošanās tā mākslinieciskā vadītāja dzimtenē ir svētki. Arī Ventspilī gaidāmais koncerts būs īpašs, jo tajā izskanēs mūziķiem tuvo poļu skaņražu opusi.

Ar Mečislava Veinberga daiļradi orķestri saista īpašas attiecības. Jau vairākus gadus, mūziķi ik pa laikam ceļ gaismā šī nedaudz piemirstā komponista mūziku. Veinberga, kuru daudzi uzskata par Dmitrija Šostakoviča mūzikas stila mantinieku, darbu interpretācijas “Kremerata Baltica” sniegumā jau iepriekš izpelnījušās starptautisku mūzikas kritiķu atzinību visā pasaulē. Tieši Krēmers ar sev piemītošo unikālo skanējumu daudzuprāt ir pats piemērotākais šī repertuāra interprets.

Likā Debargu, savukārt, ar Miloša Magina mūziku saista bērnības atmiņas – tie bijuši vieni no pirmajiem skaņdarbiem, kurus viņš apguvis, mācoties pie savas pirmās pasniedzējas, Magina studiju biedres. Kā pirms martā gaidāmajiem koncertiem stāsta pats Likā Debargs, izvēle par labu Trešajam klavierkoncertam ir gluži saprotama – pianistam, iespējams, tuvākā skaņraža darba izpildījums kopā ar, viņaprāt, pasaules labāko stīgu orķestri un diriģentu, kuru viņš tik ļoti ciena.

 

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija"
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF
___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA "Kurzemes filharmonija" mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA "Kurzemes filharmonija", Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

 

Pirkt biļeti