23
Sep
Sākums:19:00
|
Lielā zāle
25.00
-
45.00

Latviešu komponisti cauri laikiem | Koncerts

23. septembrī plkst. 19.00 koncertzāle “Latvija” aicina mūzikas draugus uz koncertu “Latviešu komponisti cauri laikiem”, kurā, skanot gan klavierēm “470i”, gan ērģelēm, Svētku simfoniskais orķestris un solisti izpildīs izcilāko latviešu mūzikas autoru skaņdarbus.

Programmā iekļauti darbi, ko, atstājot neizdzēšamu atspulgu ne vien latviešu  mūzikā, bet arī visā Latvijas kultūrā, radījuši sava laika akadēmiskās mūzikas spilgtākie skaņraži - Emīls Dārziņš, Marģers Zariņš, Imants Kalniņš, Imants Zemzaris, Raimonds Tiguls,  Jēkabs Jančevskis, Uldis Marhilēvičs. Latvijas labāko mūziķu, solistu un kora mākslinieku izpildījumā būs dzirdami šo izcilo komponistu pazīstamākie skaņdarbi simfoniskajam orķestrim, ērģelēm, klavierēm, solistu balsīm un korim. Izskanēs arī mazāk  dzirdēti opusi, kā arī  pavisam jauni, speciāli šim koncertam radītu,  instrumentāciju pirmatskaņojumi. 

Koncertprogrammas “Latviešu komponisti cauri laikiem” izpildījumā piedalīsies jauktais koris ”Ventspils” (mākslinieciskais vadītājs, diriģents Aigars Meri), jauktais koris ”Sōla” (diriģenti Laura Štoma, Arturs Oskars Mitrevics), Svētku simfoniskais orķestris, Latvijas Nacionālās operas solisti - Marlēna Keine (soprāns), Andžella Goba (mecosoprāns), Rihards Mačanovskis (basbaritons), kā arī pianiste Agnese Egliņa, ērģelnieks Aigars Reinis un ģitāras virtuozs Mārcis Auziņš. Koncerta mākslinieciskais vadītājs un diriģents Kaspars Ādamsons.

Pasākumu vadīs Latvijas Nacionālā teātra aktieris Jēkabs Reinis.
Režisors Valdis Pavlovskis.

Atlaides:
- Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem  30%
- Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem  30%
Uzmanību! Apmeklējot koncertu, jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.

 

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija"
Atbalsta Ventspils pilsētas dome un VKKF

___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA "Kurzemes filharmonija" mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils pilsētas dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA "Kurzemes filharmonija", Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.

Pirkt biļeti