07
Apr
Sākums:18:00
|
Lielā zāle
|
Koncerta ilgums1 daļa / 1 h 45 min
PĀRDOTS

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”, Tarmo Peltokoski un Mālera Otrā

Koncertzālē “Latvija” skanēs Gustava Mālera 2. simfonija “Augšāmcelšanās” Latvijas Nacionālais simfoniskā orķestra, Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” un diriģenta Tarmo Peltokoski izpildījumā.

Izcilais austriešu komponists un diriģents Gustavs Mālers tiek uzskatīts par vienu no pēdējiem lielajiem romantisma mūzikas autoriem. Mālera 2. simfonija, kas pazīstama arī kā “Augšāmcelšanās simfonija”, ir viens no vismajestātiskākajiem romantisma laikmeta muzikālajiem darbiem. Pats komponists atzinis, ka otrajā simfonijā tiek apglabāts pirmās simfonijas optimistiskais jauneklis, tādēļ tā sākas sēru marša raksturā. Kopumā šai simfonijai ir piecas daļas, kurās pastarās dienas, pestīšanas un augšāmcelšanās tematika atklāj Mālera vīziju par mūžības skaistumu. Mālers sarakstījis desmit simfonijas, tiesa desmitā tā arī palika nebeigta. Pirmās četras tapušas laika posmā no 1887. līdz 1890. gadam, dažkārt darbam nodoties tiešām fanātiski. Piemēram, 1884./1885. gadu sezonā viņš ne vien pabeidza Otro simfoniju, bet arī dažās vasaras nedēļās sacerēja monumentālās sešdaļīgās Trešās simfonijas piecas daļas.

Gustava Mālera savdabīgā, sarežģītā personība un viņa daiļrade veido tiešu arku no vēlīnā romantisma tradīcijām uz 20. gadsimta mūzikas vēsmām. Tā atspoguļo Rietumeiropas romantiskā maksimālisma spožu saulrietu. Komponists teicis, ka sacerēt simfoniju viņam nozīmē radīt veselu pasauli.

Gan Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim, gan Valsts akadēmiskajam korim “Latvija” tā būs atgriešanās pie Mālera 2. simfonijas, bet pirmo reizi tas notiks somu diriģenta Tarmo Peltakoski vadībā. Protams, tā būs arī pirmā reize, kad šis skaņdarbs izskanēs koncertzālē “Latvija”.

Organizators: Kurzemes filharmonija SIA .

___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA "Kurzemes filharmonija" mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils valstspilsētas  pašvaldības dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA "Kurzemes filharmonija", Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv.