12
Jūn
Sākums:17:00
|
Lielā zāle
5.00

Le Salon à Paris I Ērģelnieces Annas Homeņas koncerts

12. jūnijā Ventspilī, koncertzālē “Latvija” ar solokoncertu “Le Salon à Paris” jeb “Muzikāla pēcpusdiena Parīzes salonā” uzstāsies ērģelniece Anna Homeņa (Anna Homenya).

Baltkrievijā, Mogiļevā dzimusī mūziķe Anna Homeņa nu par savām mājām sauc Parīzi. Dienu pēc tam, kad viņa kā mūziķe būs pirmoreiz uzstājusies Latvijā kopā ar pārējām solistēm instrumentālistēm un Valsts kamerorķestri “Sinfonietta Rīga”, Ventspilī pirmatskaņojot Krista Auznieka pieckāršo koncertu “Four Angles”, Anna debitēs arī ar solokoncertu. Nosaukums “Le Salon à Paris” programmai dots, jo māksliniece lielākoties atskaņos franču komponistu darbus. Ērģelniece izvēlējusies gan Žana Filipa Ramo (Jean Philippe Rameau) un Gabriela Forē (Gabriel Fauré), gan Luisa Džeimsa Alfrēda Lefībūra-Vīla (Louis-James Alfred Lefébure-Wély) un Luī Vjerna (Louis Vierne) opusus ērģelēm. Tiem līdzās klausītājiem tiks piedāvāts arī pa kādam Johana Sebastiana Baha fantāzijas un korāļa lasījumam.

Savulaik, 2005. gadā, Anna Homeņa uzsāka klavierspēles un muzikoloģijas studijas Minskas Mūzikas koledžā, vēlāk turpinot izglītošanos Rimska-Korsakova Sanktpēterburgas Valsts konservatorijā un 2010. gadā absolvējot maģistrantūru ar Antona Bruknera (Anton Bruckner) simfonijas pētošu darbu. Turpat Sanktpēterburgā pie pasniedzējiem Tatjanas Čausovas (Tatiana Tchausova) un Daniela Zarecka (Daniel Zaretsky) Anna apguvusi ērģeļu, bet Jeļenas Seredinskas (Elena Seredinskaya) vadībā – klavesīna spēli. Instrumentu spēles studijas jaunā ērģelniece ar izcilību absolvēja 2013. gadā, un drīz vien devās uz Parīzi, kur turpināja izkopt savas prasmes pie izcilākajiem pasniedzējiem un ērģeļu spēles meistariem.

Francijas galvaspilsētā, kuru nu jau vairākus gadus mūziķe sauc par mājām, Anna Homeņa pasniedz ērģeļu un klavieru spēli, kā arī mūzikas teoriju “École Russe des Arts”. un Aktīvi koncertē ne tikai Francijā, bet arī Vācijā un iepriekš arī dzimtajā Baltkrievijā. Ik pa laikam neliedzot koncertmeistara roku dziedātājiem, vokālajiem ansambļiem un arī koriem, mūziķe darbojas arī vairākos pašas līdzdibinātos kolektīvos – baroka un senās mūzikas ansamblī “Quadrivium”, klavesīnu duetā “Le spectacle des mains” kopā ar Tatjanu Kaļevu (Tatsiana Khaleva), kā arī ērģeļu duetā ar Kamillu Deruelli (Camille Déruelle). Vēl pirms pandēmijas cienījamā izdevniecība “Naxos” klajā laida ierakstu ar Borisa Tiščenko (Boris Tishchenko) mūziku, kura ieskaņojumā piedalījusies arī Anna Homeņa.

 

Organizē SIA "Kurzemes filharmonija".
Atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldība.

 

Pirkt biļeti