27
Jan
Sākums:17:00
|
Lielā zāle
Biļetes drīzumā!

Liepājas Simfoniskā orķestra un sitaminstrumentu virtuoza Guntara Freiberga koncerts

PIEDALĀS: Liepājas Simfoniskais orķestris, solists Guntars Freibergs, diriģents Murats Cems Orhans (Turcija).

PROGRAMMA: Ludvigs van Bēthovens 5. simfonija, Emanuels Sežurnē "Marimbas koncerts" (solists Guntars Freibergs), Magnus Lindbergs “Absence” (veltījums Bēthovenam).

Liepājas Simfoniskā orķestra un diriģenta Murata Cema Orhana izpildījumā Ludviga van Bēthovena 5. simfonija pirmoreiz izskanēs koncertzālē “Latvija”. Ludviga van Bēthovena 5. simfonija ir viens no populārākajiem un biežāk atskaņotajiem  klasiskās mūzikas skaņdarbiem pasaulē. Tā pirmo reizi atskaņota 1808. gadā Vīnē, Teātrī “An der Wien”.

Liepājas Simfoniskais orķestris ir vecākais orķestris Baltijas valstīs.  Orķestra pirmsākumi meklējami 1881. gadā, kad tika dibināta pirmā Baltijas filharmonija. Orķestris sadarbojas ar daudziem izciliem solistiem un diriģentiem, regulāri dodas ārzemju viesturnejās. Liepājas Simfoniskais orķestris saņēmis vairākas Latvijas Lielās mūzikas balvas un sešas reizes kļuvis par Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas ieguvēju.

Sitaminstrumentālists Guntars Freibergs ieguvis plašu starptautisku atzinību, viņš ir daudzkārtējs starptautisku konkursu laureāts Latvijā un Eiropā. Guntars Freibergs ir viens no spilgtākajiem Latvijas mūsdienu mūziķiem, kurš vairākkārt nominēts Lielajai Mūzikas balvai. Uzstājas ar orķestriem daudzviet pasaulē un darbojas kā pedagogs Ventspils Mūzikas vidusskolā.

Diriģents Murats Cems Orhans vadījis Turcijas Valsts simfonisko orķestri, sadarbojies ar daudziem pasaules orķestriem un operteātriem. No sava apjomīgā simfoniskā repertuāra diriģējis Dž.Pučīni "Turandota", Dž.Doniceti "L’Elisir D’Amore", L.v. Bēthovena "Fidelio", V.A Mocarta "Die Zauberflöte, "Cosi Fan Tutte", "Don Giovanni"; "Le Nozze di Figaro", G. Rossini "Il Barbiere di Siviglia" un vēl daudzas citas klasiskās mūzikas pērles.

Organizators: Kurzemes filharmonija SIA .

Biļetes pārdošanā drīzumā!

 ___________________________________
Informējam, ka  publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com, kā arī SIA “Kurzemes filharmonija” mājas lapās www.jurasvarti.lv un www.koncertzalelatvija.lv, kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils valstspilsētas  pašvaldības dome, Jūras iela 36, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: dome@ventspils.lv un SIA “Kurzemes filharmonija”, Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601, e-pasts:kf@ventspils.lv. 

Pirkt biļeti